Connect with us

GÜNDEM

Semra Özal 28 yıl sonra açıkladı! Zehir bulundu ama kimin verdiği bulunamadı…

Son Guncelleme:

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, eşini, son anlarını, ölümünün 28. yılında anlattı. Semra Özal, “Ölüm nedeni ile ilgili iddialardan sonra tekrar mezarı açıldı ve tahlil yapıldı. Maalesef zehir bulundu ama nasıl verildi, kim verdi bilenemediği için o konu öylece kaldı” dedi.

Eşinin son gününde yaşananları anlatan Özal, “Spor yaparken birden düştü. Evde bir doktor olsaydı, düştüğü anda müdahale edilebilseydi belki kurtarılabilirdi. Hastanede gerekli müdahalenin yapıldığını da sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

ÖZAL’IN SON ANLARI

Özal, “O son gün ben kahvaltı hazırlıyordum, o da spor yaparken birden düştü, geldiler apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılamadı. Ambulans beklenmedi, arabaya kondu. Bahçede bir ambulans vardı ama mostralık duruyordu. Ne şoförü vardı ne de çalışıyordu. Hastanede gerekli müdahalenin yapıldığını da sanmıyorum. Hatta ‘Özal geliyor’ denince ziyarete geldiğini sanmışlar. Ben de arkadan araba ile takip ettim. Evde bir doktor olsaydı, düştüğü anda müdahale edebilseydi belki kurtarılabilirdi. Bir devlet liderinin sağlının nasıl korunacağına dair bir mantalite henüz oluşmamıştı.” değerlendirmesinde bulundu.

KİMİN VERDİĞİ BULUNAMADI

Ölümünden 19 yıl sonra 2012’de “cinayet sonucu öldüğü” yönündeki iddialar nedeniyle otopsi yapılması için eşinin mezarının açıldığını hatırlatan Özal, “Ölüm nedeni ile ilgili iddialardan sonra tekrar mezarı açıldı ve tahlil yapıldı. Maalesef zehir bulundu ama nasıl verildi, kim verdi bilenemediği için o konu öylece kaldı.” dedi.

Kaynak: Yenisafak.com.tr

Kopyalamayı desteklemiyor...