Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Sivaslılara da ağır hakaret etmişti! CHP’li Prof. Öcalan’a ‘sayın’ dedi, tepki gelince bakın ne yaptı?

Son Guncelleme:

CHP’nin 2014’te Sivas Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Gülümser Heper, CNNTürk’te katıldığı canlı yayında teröristbaşı Abdullah Öcalan’a ‘sayın’ diye hitap edince diğer konuklardan tepki gördü. Özür dilemeyi önce reddeden Heper, sonrasında ise bakın nasıl açıklama yaptı. Oysa bu Heper’in ilk vukuatı değil. Daha önce de Sivaslılara hakaret etmişti…

CNN Türk’te Semiha Şahin’in sunduğu programda Prof. Dr. Gülümser Heper, Abdullah Öcalan’a 4 kere ‘sayın’ ifadesini kullanınca stüdyoda ve sosyal medyada büyük tepki çekti.

Mehmet Metiner ve Metin Özkan’ın, Öcalan’a defalarca kez ‘sayın’ dediğini hatırlatması üzerine Heper, kurduğu ifadeden geri adım atmadı.

Heper, “Ne demek istediğimi Türk halkı anlamıştır, 99’dan sonraki suçları için ‘sayın’ Öcalan’ı yargılayın diyorum…” diye konuştu.

KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Sonrasında Metin Özkan’ın “Bebek katiline ‘sayın’ diyemezsiniz.” demesi üzerine Heper, ifadesiyle ilgili “O benim genel kullanım terminolojimdir.” diye yanıt verdi.

Heper’in “Kelime oyunlarını kenara bırakın” demesi üzerine Metin Özkan, “Ne kelime oyunu… Siz bir bebek katiline, askerimizin polisimizin, öğretmenimizin, işçimizin, memurumuzun, Kürt kardeşlerimizin katiline ‘sayın’ diyorsunuz.” dedi.

DAKİKALAR SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Sonrasında Metin Özkan, “CNN TÜRK’ün isminde ‘Türk’ ifadesi vardır. Size bu televizyonda Öcalan’a ‘sayın’ dedirtmem.” dedi.

Metin Özkan, “Sizi şu anda sosyal medyada linç ediyorlar. Size bir şans verdim. Ama demek ki maya buymuş.” şeklinde konuştu.

Moderatör Semiha Şahin’in ısrarı üzerine Prof. Heper, dakikalar sonra özür diledi.

Gülümser Heper, Kemal Kılıçdaroğlu’yla mitingde…

SİVASLILARA AĞIR HAKARETLER ETMİŞTİ

2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Sivas belediye başkan adayı olan ve seçimden yenilgiyle ayrılmasından sonra sosyal medya hesabı üzerinden seçim sonuçlarını değerlendiren Prof. Dr. Gülümser Heper şu değerlendirmeyi yapmıştı:

“Ben Sivas’ta siyaseti enseste benzetiyorum. Şöyle ki: İçme suyuna kanalizasyon karışıyor. Medya kapatıyor. Sehrin suyunun yarısı arıtılmıyor. Medya kapatıyor. Sami Aydın 31 milyon euro atıksu projesini Sivaslının sırtına yıkmış. Medya kapatıyor. Fabrikalar kapatılmış medya kapatıyor. Arazi mafyası işbaşında. Medya kapatıyor. Özellikle TV 58’in besleme medyası parayı bastırınca sürekli Akp yalıyor. Enseste bilirsiniz genelde olayı kapatan kişi düzenim bozulmasın diyen analardır. Burada analık medyanın üzerine düşmüş. Beni sevmediler. Zira ben bu burada ensest var dedim…

Kopyalamayı desteklemiyor...