Connect with us

GÜNDEM

Süleyman Soylu Sedat Peker’in iddiaları hakkında konuştu! Operasyonunun emrini veren bizzat benim…

Son Guncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber’de yaptığı açıklamada gazeteci Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık’ın “aracılık” yaptığı iddiası ile ilgili konuştu. Soylu, operasyonun emrini kendisinin verdiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık’ın organize suç örgütü lideri Sedat Peker’a “aracılık” yaptığı iddiaları ile ilgili konuştu.

SEDAT PEKER’İN 10 BİN DOLAR GÖNDERDİĞİ SİYASETÇİ

Hadi Özışık’ı Günaydın gazetesinde fotoğrafçılık yaptığı dönemden tanıdığını belirten Soylu, “Hangi siyasetçiye 10 bin dolar para gönderiyorsa ona sorsun” ifadelerini kullandı.

TRT Haber’de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Soylu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sayın Çiller zamanında İstanbul medyasında da önemli bir etkinliğim söz konusuydu. İkili ilişkilerimi geliştirmiştim. Yorucu bir iş o. Netice itibariyle birçok ahbabım, arkadaşım oldu. Bu iki arkadaş, Hadi Bey’i, Günaydın gazetesindeki fotoğrafçılığından tanırım. Benim haberim olması benim idam edilmem anlamına gelir. Böyle bir şey akıldan geçirilebilir mi, ifade edilebilir mi? Keklemişler, ben ne yapayım. Kim keklediyse, ayda hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyorsa ondan sorsun. (Sedat Peker hakkında) Hangi siyasetçiye 10 bin dolar para gönderiyorsa ona sorsun.”

“OPERASYON EMRİNİ BEN VERDİM”

Bakan Soylu programda, suç örgütü lideri Sedat Peker’in ithamlarına yanıt verdi, “Burada uluslararası bir operasyon var, hedef Türk Devleti” dedi:

“Bu operasyonun nasıl, hangi ayaklar tarafından yönetildiğini net bir şekilde ifade ettim. Devlet Süleyman Soylu ile kaim değildir. Bu devlet suçlu ile suçsuzu, haklı ile haksızı, ihanet edenle asi olanı, tabi olanı en iyi bilen anlayışa sahiptir. Devlet alır, getirir, adalete teslim eder. Bu bir operasyondur, bu operasyon devam ediyor. Hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi örgütlenmelerdir. Bunlarla mücadele etmek bizim namusumuzdur. Bu operasyonları ben başlattım. 1,5 yıl duran bir operasyonu harekete geçiren benim. Babamızın oğlu olsa bu ülkede mafya tipi örgütlenme yapıları üzerinden haksızlık yapana hayat hakkı tanımayız.”

Kopyalamayı desteklemiyor...