Connect with us

GÜNDEM

Trump hesabını kapatan Twitter’a Başkanlık hesabından savaş açtı! Twitter’ı Komünist yaptı…

Son Guncelleme:

6 Ocak’ta yaşanan olaylardan sonra Twitter tarafından hesabı kapatılan Trump’ın farklı hesaplardan yaptığı paylaşımlar da engelleniyor. Bunun üzerine Trump ABD Başkanlarının kullandığı resmi hesap üzerinden Twitter’a savaş açarak kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyurdu.

Trump, resmi Twitter hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından başkanlık makamının resmi hesabı olan “POTUS” hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Uzun zamandır Twitter’ın ifade özgürlüğünü yasaklamakta çok ileri gittiğini söylüyordum ve bugün Twitter çalışanları, beni susturmak adına hesabımı bu platformdan kaldırmak için Demokratlar ve radikal solcularla iş birliği yapmıştır.” ifadesini kullandı.

“TWITTER UZUN SÜRE HAYATTA KALAMAYACAK”

Kendisine oy veren 75 milyon kişiye hitaben ise Trump, Twitter, özel bir şirket olabilir ancak hükümetin onlara sağladığı yasal koruma olmadan uzun süre hayatta kalmayacaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.

“KENDİ PLATFORMUMUZU KURACAĞIZ”

Trump, Twitter’ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini belirterek, “Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız.” mesajını paylaştı.

Kopyalamayı desteklemiyor...