Connect with us

GÜNDEM

#TTBkapatılsın! Adında Türk ibaresi bulunan TTB’den PKK ağzıyla açıklama!

Son Guncelleme:

Adında Türk ibaresi bulunan TTB Gara’da şehit edilen askerler ve vatandaşlarımızla ilgili skandal bir açıklama yaptı.

TTB Twitter hesabından yaptığı açıklamada, katliamı yapan PKK’yı kınamak yerine şehitlerin yakınlarına başsağlığı mesajı yayınladı.

FAİLİ GÖRMEYİP BAŞSAĞLIĞI DİLEDİLER

“Gare’de yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz.”

TÜRKİYE ALEYHİNE KAMPANYALARIN KUKLASI

Türk Tabipleri Birliği’nin başkanlığına seçilen Şebnem Korur Fincancı, Ermenilerin soykırım yalanlarını savunup, hendep operasyonlarında da Türkiye’yi katliam yapmakla suçlayan bir isim olarak tanınıyor.

İdeolojik hesaplar yaparak hükümetin attığı her adımın karşısına yer alan Türk Tabipler Birliği’ne karşı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den, “kapatılsın” çağrısı geldi.

MHP Lideri’nin bu çağrısının ardından siyasi isimler arasında tartışmalar çıktı.

TTB KAPATILSIN

TTB’nin Salgın sürecinde skandal açıklamalar yapması ve PKK’yı koruyan tavrından dolayı TTB’nin kapatılması için sosyal medyada da çağrılar yapılıyor.

#ttbkapatılsın etiketiyle yazılan mesajlarda TBB’nin ulusal güvenlik sorunu olduğu ve bir an önce kapatılması gerektiği savunuluyor.

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta bulunan Gara bölgesinde, terör örgütü PKK hedeflerine yönelik yürüttüğü Pençe Kartal-2 operasyonunda tüm hedefler başarıyla imha edilirken, 3 askerimiz çatışmada şehit olmuş, teröristlerin elinde yaklaşık 5 yıldır rehin tutulan 13 vatandaşımız da haince katledilmişti.

Kopyalamayı desteklemiyor...