Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Türkiye UEFA’da 13. sıraya düştü! Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılmak hayal mı oluyor?

Türk kulüplerinin Avrupa’da üst üste başarısız sonuçlar almasıyla birlikte UEFA ülke sıralamasında ülkemizin düşüşü sürüyor.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi temsilcilerimiz Başakşehir ve Sivasspor’un bu hafta rakiplerine kaybetmesi üzerine Türkiye, bir sıra daha düşerek ülke sıralamasında 13. sıraya geriledi.


TÜRKİYE 13. SIRAYA GERİLEDİ

Şampiyonlar Ligi’nde Başakşehir’in Leipzig’e; Avrupa Ligi’ndek Sivasspor’un da Villarreal’e yenilmesinin ardından UEFA ülke sıralamasında bir basamak daha düşerek, 12. sıraya geriledik.

5 takımla başladığımız Avrupa macerasında Alanyaspor, Beşiktaş ve Galatasaray’ın elenmesiyle birlikte 11. sıradan 12. sıraya gerileyen ülkemiz, dün 13. sırada yer alan İskoçya’nın temsilcisi Rangers’ın, Standart Liege deplasmanında kazanmasıyla 13. sıraya kadar düştü.

İKİ ÖN ELEME TEHLİKESİ

12. sıraya düştükten sonra Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılma şansını yitiren Türkiye, 13. sıraya inerek bir büyük tehlikenin daha içine düştü.

Türkiye, ülke puanı sıralamasında bu sezonu şu an bulunduğu 13. sırada tamamlarsa 2021-2022 şampiyonu iki ön eleme turu oynamak zorunda kalacak.

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...