Connect with us

GÜNDEM

Ümit Özdağ mahkeme kararıyla İyi Parti’ye geri döndü; kendisine yapılan tehditleri anlattı…

Son Guncelleme:

Kendisi hakkında verilen ihraç kararının mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından açıklama yapan İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, ‘Yargı taraflı davrandı, müdahale var’ iddialarına ilişkin, ”Yargının hızlı çalışması söz konusu, taraflı olması değil. Zaten 30 gün içerisinde karar vermesi gerekiyordu, 28’inci günde verdi.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’ye sert sözlerle yüklenen Özdağ, ”Beni tehdit ediyorlar” dedi. Partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında ‘FETÖ’cü’ iddiasında bulunan ve bu gelişmenin ardından partiden ihraç edilen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, dün mahkemenin verdiği ‘ret’ kararıyla partisine geri döndü.

Bu gelişme üzerine ‘Adelet yerini buldu’ açıklaması yapan Özdağ, bugün medyanın karşısına geçti.’

‘YARGIYA MÜDAHALE YOK”

Özdağ, ‘Yargı taraflı davrandı, müdahale var’ iddialarına ilişkin, ”Burada yargının hızlı çalışması söz konusudur. Taraflılık yok. Zaten tüzüğe göre 30 gün içinde karar vermesi gerekiyor. 28’inci günde karar açıklandı” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın babasına ve kendisine sosyal medya üzerinden küfürler savuran bir kişiyi koordinatör olarak atadığını vurgulayan Özdağ, ”Bu atamanın tek nedeni babama küfreden bir şerefsiz olması” dedi.

“İYİ PARTİ BENİ TEHDİT EDİYOR’

Mahkeme kararının ardından kendisine tehditler yapıldığını belirten Özdağ, “Muğla’ya gidersem gereken yapılacakmış. Muğla il teşkilatına baskılar yapılarak dün gece 45 kişi istifa ettirildi. İl başkanı, iki sivil polisin kendisini evinden alıp partiye götüreceğini bildirdi. Bir mahkemenin almış olduğu karara herkes saygı duymalı. Mahkeme kararını alır almaz İYİ Parti grubuna, bu basın toplantısını yapacağıma dair bilgi verdim. İYİ Parti Milletvekili olarak Muğla İl Başkanımızı bugün ziyaret edeceğim” dedi.

”HDP KAPATILSIN

”Yaptığı açıklamada, HDP’nin kapatılması tartışmalarına da değinen İYİ Parti’li vekil, ”HDP bir siyasi parti değildir. HDP ve öncüleri bir terör örgütüyle emir komuta zincirinde olan, Kandil’in ve Öcalan’ın talimatlarını hayata geçiren bir yapılanmadır. HDP Türkiye düşmanı bir yapıdır. Türkiye, zor bir durumda kaldığında HDP kadroları ülkeyi sırtından vuracaktır. HDP kapatılmalıdır.” dedi.

“HDP’NİN HAKKINI SAVUNAN CHP BANA SALDIRIYOR”

CHP’li Engin Altay’ın mahkeme kararına ilişkin “İYİ Parti içinde atılmış bir fitne” yorumuna ise “HDP’nin hakkını savunan CHP, şimdi bana saldırıyor. Altay, benim hakkımı değil, terör örgütü ile bağlantılı belediye başkanlarının hukukunu savunuyor” diyerek cevap verdi.

Kopyalamayı desteklemiyor...