Connect with us

GÜNDEM

Ümit Özdağ’dan çarpıcı açıklamalar! Devlet Bahçeli Meral Akşener’den daha demokrat…

Son Guncelleme:

İhraç sürecinden, FETÖ’cü olmakla suçladığı Buğra Kavuncu’ya kadar pek çok konuda TV 100’de Jülide Ateş’in sunduğu 40 Programında önemli açıklamalarda bulunan Ümit Özdağ, İYİ Parti’de yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Özdağ, İyi Parti’de yaşadıklarını anlattığı programda milliyetçilerin tasfiye edildiğini belirtti ve Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’den daha demokrat olduğunu söyledi.

“İMAMOĞLU BANA BÜYÜK TERBİYESİZLİK YAPTI”

Ekrem İmamoğlu’nun Buğra Kavuncu ile ilgili sözlerini hatırlatan Jülide Ateş, Ümit Özdağ’a “İmamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Özdağ, “Ekrem İmamoğlu’yu bana karşı yaptığı büyük bir terbiyesizliğe rağmen destekledim. Kendisi de seçim sürecini iyi yönetti. Fakat Türkiye’nin güvenliği, devlet güvenliği, terör ile mücadele, istihbarat konularında bilgisi yoktur. Şu anda nöbetçi cumhurbaşkanı adayı olarak karşımıza çıkıyor. Bence İstanbul Belediye Başkanlığı’na odaklansa ve kendi partisinin işleriyle uğraşsa daha başarılı olacak. İmamoğlu, İYİ Parti’ye katılmadan bir hafta önce Bahadır Erdem’i ziyaret ederek Nutuk hediye etmiş. Kendisine acilen tavsiye ediyorum; İYİ Parti’ye katılanlara Nutuk hediye edeceğine Canan Kaftancıoğlu’na hediye etsin” ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ, MERAL AKŞENER’DEN DAHA DEMOKRAT!

JÜLİDE ATEŞ: Meral Akşener ve İyi Parti Ümit Özdağ’dan kim ve ne uğruna vazgeçti?

ÜMİT ÖZDAĞ: Çok net! Buğra Kavuncu’nun genel başkanlığı uğruna bir! İki: partinin Türk Milliyetciliğinden temizlenmesi, tasviye edilmesi, Türk Milliyetçisi kadroların parti dışına itilmesi, milli devletçi kadroların parti dışına itilmesi projesi adına vazgeçildi!

Ben Sn. Bahçeli ile siyaseten mücadele ettim, ama Sn. Bahçeli’nin Sn. Akşener’den daha demokrat olduğunu gördüm. Altını çizerek söylüyorum: Sn. Bahçeli’nin Sn. Akşener’den daha demokrat olduğunu gördüm! Ben Sn. Bahçeli’yi çok ağır şekilde ideolojik anlamda eleştirdim, hiç saygısızlık yapmadım. Onun da bana yönelik ağır eleştirileri, suçlamaları oldu ama, Sn. Akşener’i daha eleştirmedim! Bir il başkanını eleştirdiğimde Sn. Akşener ihraç sürecini başlattı ve kesin ihraç talebiyle! Hem de tüzüğe aykırı bir şekilde, il başkanlarına siyasal linçle yaptırttı bunu! Altını çizerek söylüyorum Sn. Akşener’in demokrat kimliği, kamuoyuna sunmaya çalıştığı demokrat kimliğinin aksine, ben siyasetinin derinliklerinde, ruhunun derinliklerinde çok ciddi otoriter bir tavır görüyorum! Muhalefete tahammül gösteremiyor, eleştiriye tahammül edemiyor, eleştirdiğiniz anda sizi kapının önüne koymak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bakın şimdi Aytunç Çıray beyin ihraç süresi İyi Parti’de başlamıştır, onu da İyi Parti’den tasviye edecekler. Neden? Çünkü o da doğru bildiğini söylüyor.

İYİ PARTİ KADAR MİLLETVEKİLİ KAYBEDEN BAŞKA PARTİ YOK!

JÜLİDE ATEŞ: İyi Parti iyi yönetilmiyor mu?

ÜMİT ÖZDAĞ: 200 kurucu ile kurulduk, şu anda 60 kurucu istifa etmiş durumda. 3 sene oldu daha parti kurulalı, 7 tane milletvekili partiden ayrıldı. Bu kadar milletvekili kaybeden başka parti yok. 81 il başkanıyla yola çıkmıştık, hala görevde olan 2 kişi kaldı, Bingöl ve Gümüşhane! Neden? Koray Aydın beyi mutlu edecek il başkanı bulunana kadar… Böyle bir parti başarılı olabilir mi?

MERAL AKŞENER İKTİDAR HEVESİNİ VE SİYASETİ TAMAMEN TERK ETTİ!

JÜLİDE ATEŞ: Meral Akşener kime hizmet ediyor?

ÜMİT ÖZDAĞ: Meral Hanım’la yola çıkarken başlangıçta, hedefimiz iktidara gelmekti, bugün Meral Hanım’ın iktidar hevesini, isteğini ve de siyaseti tamamen terk ettiğini düşünüyorum. İyi Parti’nin Divan Üyeleri, CHP’nin belediyelerinde genel müdürlük yapıyorlar. Bunun için mi kurduk biz İyi Parti’yi?

Son kongrede aday olmadığım halde Ümit Özdağ’ın üstünü çizin dediler, İsmail Koncuk’un üstünü çizin dediler, ama Öcalan’la Anayasa’nın 66. Maddesi konusunda aynı düşündüğünü gördüğümüz Bahadır Erdem’e de Meral Akşener oy istedi! Olmazsa olmazım dedi Bahadır Erdem.

Kaynak: Superhaber

Kopyalamayı desteklemiyor...