Connect with us

GÜNDEM

Whatsapp, Instagram ve Facebook çöktü, Facebook hisseleri yüzde 5 göçtü…

Son Guncelleme:

Facebook, Whatsapp ve Instagram’a dünya genelinde yaşanan erişim sorunu, her üç sosyal medya platformunu çatısında barındıran Facebook’un New York borsasında işlem gören hisselerini de olumsuz etkiledi.

Söz konusu uygulamalara erişim sorunu devam ederken, Facebook’un hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kaybetti.

Dünya genelinde erişim sorunu

İnternet sitelerindeki çökme sorununu bildiren “Down Detector”e göre, Türkiye saatiyle 18.40’ta Facebook, Whatsapp ve Instagram’a dünya genelinde erişim sorunları yaşandığı bildirilmişti.

Facebook’un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadesini kullandı.

Facebook muhbiri olarak ortaya çıkan şirketin eski çalışan Frances Haugen’in açıklamaları da şirketin hisselerinde yaşanan düşüşte etkili oldu. Haugen, sosyal medya devinin kamu yararı ile şirket karı arasında bir çatışma olduğunda kendi çıkarını seçtiğini söylemişti.

Facebook’un çalışanları kapıda kaldı

New York Times teknoloji muhabiri Sheera Frenkel, sosyal medya hesabından Facebook çalışanlarının kartlarının şirketin kapılarını açmadığını söyledi.

Facebook, Instagram ve Twitter’a saatlerdir erişim sağlanamıyor. Sorunu gidermek için şirkete giden çalışanlar ofise giremedi.

Kopyalamayı desteklemiyor...