Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Aşırı sıcaktan sonra yağış geliyor! Peki bayramda hava nasıl olacak?

Son Guncelleme:

Geçen hafta Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasından sonra Türkiye şimdi de Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor.

Türkiye bugünden itibaren serin ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Cuma ve cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının yurdun kuzey ve iç bölgelerinde 10-15 derece zalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin; yarın Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor.

Cuma günü Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgesi ile Doğu Anadolu‘nun kuzeyinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor.

BAYRAMDA HAVA DURUMU

havatahminibayram

24 Mayıs 2020 Bayramın Üçüncü Günü

havabayram2

25 Mayıs 2020 Pazartesi Bayramın İkinci Günü

havabayram3

26 Mayıs 2020 Salı Bayramın Üçüncü Günü

İLLERİN HAVA DURUMLARI

İSTANBUL °C22°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bu sabah saatlerinde kuzeyi puslu ve yer yer sisli

İZMİR °C27°C

Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ADANA °C37°C

Parçalı ve az bulutlu.

ANTALYA °C30°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANKARA °C33°C

Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

SAMSUN °C32°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatler hafif yağmurlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı.

DİYARBAKIR °C35°C

Az bulutlu ve açık.

DAHA FAZLA DETAY İÇİN MGM.GOV.TR’Yİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. 

Kopyalamayı desteklemiyor...