Connect with us

GÜNDEM

Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin evlerini böyle gaspediyor! Evinizi ben çalmazsam başkası çalacak

Son Guncelleme:

Evini işgalden kurtarmak isteyen Filistinli kadın ile işgalci Yahudi komşusu arasında geçen ve kameraya yansıyan konuşma, Filistin’de işgal ve hırsızlığın nasıl normalleştirildiğini de gözler önüne serdi.

Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Filistinliler, kaybetme riskiyle karşı karşıya oldukları evlerini korumak için mücadelelerini devam ettiriyor.

 

İsrail mahkemelerinin kararıyla meşrulaştırılmaya çalışılan tahliye süreci devam ederken, bir Filistinli ev sahibi ile evini işgal etmeye gelen Yahudi yerleşimci arasında cereyan eden diyalog sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

Bir Filistinli aktivistin kamerasına yansıyan görüntülerde, “Sen benim evimi çalıyorsun” diyerek Yahudi yerleşimciye tepki gösteren Filistinli ev sahibinin aldığı cevap, “Ama sen zaten geri dönemeyeceksin. Ben çalmazsam başkası gelip çalacak” şeklindeydi.

İsrail Yüksek Mahkemesi, Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki evlerin tahliye davasına dair 2 Mayıs’ta verdiği kararla arazide hak iddia eden Yahudi yerleştirme örgütü ile ev sahibi Filistinlilerin kendi aralarında anlaşmaya varması için perşembe gününe kadar süre verdiği belirtiliyor.

 

Kopyalamayı desteklemiyor...