Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Yalan aşısı yok mu? Parodi haberi gerçek gibi canlı yayında okudu, rezil oldu…

Son Guncelleme:

Halk TV sunucusu Özlem Gürses, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye aşı yapan “Gülnaz Şırınga”nın Bahçeli’nin canını acıttığı gerekçesiyle darp edildiğini televizyon ekranlarından açıkladı. Ancak Gürses’in Gazete Pencere’de okuduğu haberin parodi haber olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyada yaydığı yalan haberlerle bilinen Sözcü yazarı ve Halk Tv sunucusu Özlem Gürses, bu kez de Halk TV canlı yayınında mizahi bir şekilde elen alınan bir konuyu gerçek haber gibi okudu!

Gürses, Halk TV ekranlarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye koronavirüs aşısı yapan “Gülnaz Şırınga” ismindeki bir hemşirenin Bahçeli’nin canını acıktığı gerekçesiyle partililerce darp edildiğini ve hastaneye kaldırıldığını iddia ederek, haberi Gazete Pencere’den okuduğunu ifade etti.

Ancak gerçek hiç de öyle değildi Gazete Pencere isimli site parodi bir haber yayınlayarak aşı olayına farklı bir yorum katmıştı. Özlem Gürses ise bu haberin üzerine atlayarak gerçek gibi yansıtmıştı.

Ayrıca bu yalan haber üzerine Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaparak Gülnaz Şırınga isminde bir hemşirenin hiçbir hastanede çalışmadığını bildirdi.

Kopyalamayı desteklemiyor...