Connect with us

GÜNDEM

Yayında gergin anlar! Sezgin Baran Korkmaz’la Veyis Ateş arasında 10 milyon Euro kavgası…

Son Guncelleme:

İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulunan Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro para istediğine dair iddiaları yalanladı. Ancak yayına bağlanan Korkmaz, Ateş’in kendisini defalarca aradığını ve aracılık yapma karşılığında para talep ettiğini doğruladı. Yayında gergin anlar yaşandı.

Halk TV’de yayına katılarak İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Veyis Ateş, son dönemde ortaya atılan iddialarla ilgili ilk kez konuştu.

Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro para istediğine dair iddiaları yalanlarken, yayına bağlanan Korkmaz, Ateş’in kendisini defalarca aradığını ve aracılık yapma karşılığında para talep ettiğini doğruladı. Korkmaz, “Veyis Ateş, kendisinin aracı olduğunu söyledi ve 10 milyon euro talep etti ama ben vermedim.” dedi.

“TEKNE BENİM DEĞİL”

Sezgin Baran’ı “geçtiğimiz temmuzun 20’leri ya da 30’larından, meşhur otele davetli olarak gittiğinden beri tanıdığını” söyleyen Veyis Ateş, otele davetli olarak gitmediğini, bir arkadaşının teknesinde tatilde olduğunu söyledi.  Teknenin arkadaşına ait olduğunu söyleyen Ateş, ” O tekneye bindikten, yani istanbula döndükten sonra orada çekildiğim bir fotoğrafı attım. Bir arkadaşım yorum yaptı. Bizim aramızda geçen diyalogdan sonra bugünlerde benim bir teknem olduğu… benim hiçbir zaman bir teknem olmadı, arkadaşlarımın teknesi.” dedi.

Ateş, Saymaz’ın, “Paramount Otel’de kimin konuğuydun?” sorusuna, “Paramount Otel’e 2015’den beri arkadaşım olan Cihan Ekşioğlu beni davet etti. Ben Cihan Ekşioğlu’nun davetlisi olarak gittim. Bir defa gittim hayatımda iki gün kaldım, para ödemedim. Davetli olarak gittim. Bu ve benzeri davetlere, konferanslara zaten gittim. Daha lükslerini de gördük, kaldık. Daha lükslerine davet edildik. Bir ev davetlisi olarak gittik. Kaldığım sabahın ertesi günü kahvaltı yaparken birisi kahvaltı sofrasında kalktı yanıma geldi. ‘Merhaba ben Sezgin Baran Korkmaz’ dedi. Tanışma bir. Bu temmuz dediysem eylül, ekim gibi olabilir. İstanbul Beylerbeyi’nde bir balıkçının kapısında ikinci kez tanıştık. Biz arkadaşlarımla kendi Instagram hesabımda goygoy yapıyoruz. Yarından itibaren bakılsın bugüne kadar benim bir teknem olmuş mu? İş adamı bir arkadaşımla onun teknesinde bir fotoğrafım var onu da linç ettiler. Pazartesi gününden itibaren teknem, villam, boğazda villam var mı, ben kendim soruşturulmasını isteyeceğim. Ailemde, yakın arkadaşlarımda, benim üzerimden bir servet çoğalması var mı buyursunlar araştırsınlar. Kasım olabilir aralık olabilir ne zaman yurtdışına çıktığını hatırlamıyorum. Yurtdışına çıktıktan bir ya da iki hafta sonra bir ortak tanıdığımız dedi ki ‘Sezgin Baran Korkmaz yurtdışında biliyorsun başına gelenleri’ dedim ki ‘bilmiyorum’. ‘Seni aramak istiyor’ dedi, ‘arasın’ dedim. ‘Ben çok mağdur edildim’ dedi. 5 Ocak olamaz ondan daha öncedir. Ben aramadım o aradı beni. ‘Senden ricam, Sayın İçişleri Bakanı beni yanlış anlıyor, ben şöyle mağdur edildim bu mesajı iletir misin?’ dedi. ‘Ben bugün yarın Ankara’ya gidebilirim gittiğimde iletirim’ dedim. Bundan 2 ya da 3 gün sonra sayın bakana dedim ki ‘Bu SBK diye birisi var beni aradı’ dedim. ‘Açmasaydın’ keşke dedi. ‘Bana böyle böyle şeyler söyledi’ dedim. ‘Bunların hiçbiri doğru değil onun hakkındaki iddialar çok daha muhtelif eğer böyle düşünüyorsa Türkiye’de yargı var gelsin teslim olsun…'” dedi.

Saymaz’ın, “Sen bir gazetecisin. İki defa tanıştığın biri senden bir bakana bunu iletmeni istiyor neden kabul ettin bunu?” sözlerine karşılık olarak Ateş, “Bunu kabul etmemin sebebi, ‘Çoluğum çocuğum Türkiye’de. Ben burada mağdur oldum. Yalnız kaldım, yanlış anlaşıldım… Bana ulaşıyor. Şu bakanlıkta, bu bakanlıkta atamalarda telefonlar geliyormuş ya bana… Çoluğum çocuğum var. İnsanların bu tür düştüğü durumlarda aradıklarında ben yardımcı olmaya çalışırım. Her arayanın değil.” diye yanıt verdi.

10 MİLYON EURO İDDİASI

Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’ın “Benim avukatımı bulmuş avukatım üzerinden ısrarla bana ulaşmaya çalışıyor” iddiasının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Büyük harflerle bir kez daha söylüyorum ki ‘Ben onu aramadım’. Ben SBK ile ömrümde iki defa karşılaşmış adamım. Ortak arkadaşımız diyor ki bana ‘Bu adam mağdur edildi bu mesajını iletir misin?’ Üstümde Habertürk gibi bir kurumun adı vardı. Artık yok. Bundan artık arındım. Böyle bir gaflet, dalaletten dolayı bütün seyircilerimden özür diliyorum. 2006’dan beri haber anlatan bir insan olarak böyle bir yanlış, hataya düştüm. O telefona cevap vermek ve gidip bakana söylemek. Bakan bana ‘Keşke açmasaydın’ dedi. Biz sayın bakana onun mesajını ilettim. Sonrasında asla bir temasımız olmamış. Aradan bir ya da iki hafta ya da bir aylık bir zaman geçti tekrar arandım. ‘Abi çok zor durumdayım’ dedi. Sen koskocaman SBK’sın kocaman avukat ordun yok mu? Abi ne gerekiyorsa yapayım, vereyim. Benim çoluğum çocuğum burda… Sevilay Yılman’ın anlattığı konuşma bana ait değil. Bu konuşma 7 Ocakta mı yapılıyor? Ben 10 milyon avro istemişim değil mi? Santajda, tehditte bulunmuşum. Bu zamana kadar nerdeyiz? 16 Mayıs tarihinde ben bir televizyon programında SBK bana bir mesaj atmış. Mesaj da Emre Uslu’nun attığı bir tweet. Emre Uslu bir tweet atıyor. Veyis Ateş, SBK’dan 10 milyon TL koparmış bunu da İbrahim Kalın ile paylaşmış. Yayın bitti bu tweeti ve SBK’nın aramasını gördüm. Aradım, “Abi bu FETÖcülerin Allah belasını versin. Sen bana yardımcı olmaya çalıştın, görüyor musun neler oluyor” dedi. Böyle bir talep aramızda geçmedi. 10 milyon avro istemedim. Ateş: Diyelim istedim, 10 milyon avro bana geldi ya. 10 milyon avro kaç para yapar? Bunu nereye saklayabilirim. İstemedim diyorum.Böyle bir konuşma yok.”

İSMAİL SAYMAZ: YALAN SÖYLÜYORSUN

Bunun üzerine konuşmayı dineldiği söyleyen Saymaz, “Yalan söylüyorsun. Ben bu konuşmayı dinledim. Sen bu konuşmada diyorsun ki, “Senle ilgili beklenti ve istediklerini sesini çıkarmadan bir süre sakince beklemen lazım. Samimiyetini göstersin gerekini yaparız dediler” O da sana diyor ki “Samimiyetimi nasıl göstereceğim abi.” Sen diyorsun ki; sana söz ettiğim zamanı meblağı istiyorlar. Korkmaz, 10 milyon avroyu gösterdiğim zaman… Sen diyorsun ki, onlar çok güçlü pozisyonda olduğu için olur mu olmaz mı diye sormadım. Burada 10 milyon avro geçiyor. Korkmaz’dan bir meblağ talep edildiğini söylüyorsun. Bunu nasıl açıklıyorsun?” diye konuştu.

Veyis Ateş’in yanıtı, “Bu kayıt neredeyse bana da verin ben kendi ellerimle götüreyim bu bir dinlensin. 7 aydan beri çıkmayan konuşmam neresi önü neresi arkası bilmediğim bir konuşmadan bahsediyorum. Ben böyle bir konuşma yapmadım, 10 milyon avro istemedim.” oldu.

SEZGİN BARAN KORKMAZ YAYINA BAĞLANDI

Yayına bağlanan Sezgin Baran Korkmaz, “Veyis Ateş çok haklı. Diyor ki, ‘O kayıt vardı, neden bugüne kadar dinletmedi?’ diyor. Kaydın hepsini dinlediniz, Veyis Ateş’in gözüne bakıp ‘Yalan söylüyorsun, ben kaydı dinledim’ demeniz lazım, o kadar. Hepsini okudunuz zaten. Kaydı siz dinlediniz. Hepsini tek tek dinlediniz. Benim hukukçularım, tanıdığım yüzlerce insan var. Sizce hangi biriniz benim Veyis Ateş’i arayıp, “Veyis bey lütfen bana yardım et, çoluk çocuğum perişan” diyebileceğimi düşünüyorsanız buna bir şey diyemem. Veyis Ateş’in kimin vasıtasıyla bana ulaştığını, bunların hepsi savcılığa verilecek kaydın içinde duyuluyor.

10 milyon avro istendi ama vermedim. Ben bu olaylar olunca, ben öyle bir şeyle boğuşuyorum ki ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Ben ABD’de hakkımda Türkiye’de mallarına el koyun diye bir talep yok. Ben ABD’de kara para aklamaktan ne yargılanıyor ne de aranıyorum. Ben ne olduğunu, ne yaşadığımı biliyorum. Veyis bey benden, Ankara’da bir görüşme yaptığını hukuki problemi çözmek için değil problemi yaratan klik ve lobi olduğunu, onlara bunu vereceğini dile getirdi.

Neden bugün açıklamak mecburiyetinde kaldı? Biraz önce kendi de söyledi. Emre Uslu bir tane tweet paylaştı. Orada bir isim geçti, İbrahim Kalın. Ben hayatım boyunca ibrahim Kalın’ı görmedim, bir kere gördüm ‘merhaba’ dedim. İbrahim Kalın da kimseyle böyle samimi olan biri değil. Sedat Peker’in açıklamaları sonrası Veyis Ateş’in odasına bir gazeteci gidiyor ‘Bu nedir?’ diyor. O gazeteci bana ‘Sen İbrahim Kalın’la’ deyince kan beynime sıçradı. Sen insanları kirletmek için bu kadar mı çaba gösterdin ya? Bu adam kendi kirli yüzünü örtbas etmek için, başkalarına konuyu çektiği için ben Sevilay’a kaydı dinlettim. Sevilay sadece bunu yönetime dinletecekti.” sözlerini sarf etti.

Kaynak: Superhaber

Kopyalamayı desteklemiyor...