Connect with us

GÜNDEM

Yazar, Şair ve Akademisyen İrfan Çiftçi ebediyete uğurlandı

Son Guncelleme:

Kültür sanat ve Akademi dünyasının önemli isimlerinden yazar ve şair, İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. İrfan Çiftçi, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etmişti. Çiftçi’nin naaşı dün Fatih Camii’nde kılınan namazdan sonra ebediyete uğurlandı.

Çiftçi son olarak Bakü’de Kültür ve Turizm Ataşesi olarak görev yapmıştı.

İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden İrfan Çiftçi için İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğünde tören düzenlendi.

İÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Yalçın, Yılmaz’ın Çiftçi’nin hayatına ve çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaştığı programda Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Coşkun Çakır, Prof. Dr. Abdülkadir Emeksiz, Prof. Dr. Hikmet Kırık, Dr. Öğretim Üyesi Can Ceylan ve şair Lale Müldür de konuşma yaptı.

Cenazeye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, yazar Dursun Gürlek, ebru sanatçısı Ahmet Hikmet Barutçugil, akademisyen ve yazar Doç. Dr. Şükrü Sim, karikatürist Hasan Kaçan, gazeteci-yazar Ayşe Böhürler ile Çiftçi’nin ailesi, dostları ve sevenleri katıldı.

Çiftçi’nin cenazesi öğlen namazı Fatih Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Gebze’de bulunan aile mezarlığında defnedildi.

Kopyalamayı desteklemiyor...