Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Yol haritası belli oluyor! Seyahat kısıtlaması ne zaman bitecek?

Son Guncelleme:

Koronavirüs salgını nedeniyle 15 ilde devam eden giriş-çıkış kısıtlamasının 3 Haziran itibariyle son bulması planlanıyor.Yetkililer, bazı illerde yasakların sürebileceğini belirtse de hükümetin planı, kısıtlamayı 3 Haziran’da sonlandırmak.

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemler yerini normalleşmeye bırakıyor. Kovid-19’la mücadele kapsamında ilk etapta 31 şehre getirilen ardından da 15 şehre düşürülen şehirler arası seyahat yasağının 3 Haziran’da tekrar uzatılmayacağı belirtiliyor.

Hükümetin planı 3 Haziran’a kadar uzatılan giriş-çıkış yasağını tekrar uzatmamak.

Hürriyet’tin haberine göre,nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu illerde önümüzdeki bir hafta yeni vaka ve ölüm sayılarına bakılarak adım atılacak. Veriler ve Bilim Kurulu’ndan çıkacak tavsiye kararları da dikkate alınarak 15 şehirde giriş-çıkış yasaklarının 3 Haziran’da kaldırılması planlanıyor.

Virüsün yayılmasında olumsuz bir seyir durumunda ise il bazında yasakların sürebileceği belirtiliyor. Bu şehirlerde de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları’nca il geneli, ilçe veya bölgesel bazda yasaklar uygulanabilecek.

HABERİN DETAYLARINI HURRİYET.COM.TR’DEN OKUYABİLİRSİNİZ. 

Kopyalamayı desteklemiyor...