Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Zülfi Livaneli 2021’e hızlı girdi! Önce yarı çıplak paylaşım yaptı sonra sildi…

Son Guncelleme:

Şarkıcı Zülfü Livaneli, sosyal medya hesabından yarı çıplak fotoğrafını paylaştı. Gelen farklı tepkilerin ardından paylaşımını silen Livaneli, ”Yanlışlıkla tweet gitmiş” ifadelerini kullandı.

Zülfü Livaneli Twitter’dan önce paylaşıp ardından sildiği yarı çıplak fotoğraflarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Livaneli “Doktorumun, tam giyinirken gelen nasılsın mesajına esprili bir fotoğraf gönderdim. Yanlışlıkla tweet de gitmiş. Bu bir şakadır. 2021’de önce sağlık. Mutlu yıllar.” ifadelerini kullandı.

ÖMER ZÜLFÜ LİVANELİOĞLU KİMDİR?

(d. 20 Haziran 1946; Ilgın, Konya), bilinen adıyla Zülfü Livaneli, Türk müzisyen, senarist, politikacı, yazar ve yönetmen. Ömer Zülfü Livanelioğlu, 20 Haziran 1946’da Konya’nın Ilgın ilçesinde dünyaya geldi. Livanelioğlu ailesinin büyük dedeleri Ömer Efendi 93 Harbi’nde Artvin’in Ermeni ve Rus işgaline uğraması üzerine Erzurum’a gelerek Ahmet Muhtar Paşa’nın ordusuna katılmıştır.Ömer Efendi Harput Redif Taburu’na mülazım rütbesiyle atanır. Daha sonra burada çıkan çatışmada şehit düşer. Ömer Efendi’nin tek oğlu olan Zülfü Efendi, Türkiye’nin muhtelif yerlerinde sorgu hakimi olarak görev yapar. Soyadı Kanunu çıktığında, babasının geldiği Artvin/Yusufeli/Livane Sancağı’na izafeten Livanelioğlu soyadını alır. Zülfü Efendi’nin oğullarından üçü de hakim olmuştur. En büyükleri ve Zülfü Livaneli’nin babası olan Mustafa Sabri Livanelioğlu, Yargıtay Başkanvekilliği’ne kadar yükselmiştir.

Siyasi kariyeri

Livaneli, 1994 yerel seçimlerinde, Sosyal demokrat Halkçı Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Anavatan Partisi’nin adayı İlhan Kesici, Refah Partisi’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Doğru Yol Partisi’nin adayının Bedrettin Dalan olduğu çekişmeli seçim sürecinde oyların %20,30’unu alan Livaneli üçüncü geldi. Erdoğan ise %25,19’luk bir oranla Belediye Başkanı seçildi. Livaneli, 2002 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’den İstanbul milletvekili seçildi. Partinin 13. Olağanüstü Kurultayı’nda yeter sayıda imza bulamadığı için genel başkan adayı olamadı ve parti yönetimini ağır şekilde suçlayarak istifa etti. Livaneli, istifasını açıklarken şunları söyledi: “CHP yönetimi, Atatürk’ün laik, devrimci, halkçı, çağdaş ve reformcu çizgisini 21. yüzyıla taşıyamadığı için ülkemizi içinden çıkılması güç bir siyasi karmaşaya sürükledi. Bu büyük tarihsel ve siyasi kaymayı engelleyebilmek ve CHP’yi özündeki devrimci, reformcu ilkelere tekrar kavuşturabilmek için, parti içinde her düzeyde büyük çaba harcadım. Ama ne yazık ki bu çabalar da diğerleri gibi sonuçsuz kaldı. Partideki muhalif fikir ve kişileri yok etme alışkanlığı, bu kurultaydan sonra da bir kıyıma dönüşerek devam ediyor. CHP içinde kalarak mücadele etme yolları artık tükendi. Parti, örneği görülmemiş bir şekilde antidemokratik ve oligarşik bir yapıya dönüştürüldü.

Kitapları

Huzursuzluk (2017) Konstantiniyye Oteli (2015)Kardeşimin Hikayesi (2013)Edebiyat Mutluluktur (2012)Harem (2012)Serenad (2011)Sanat Uzun Hayat Kısa (2010)Son Ada (2008)Sevdalım HayatLeyla’nın EviGorbaçov´la Devrim Üstüne Konuşmalar Mutluluk (2002) Bir Kedi, Bir Adam, Bir ÖlümLivaneli Besteleri Engereğin Gözündeki Kamaşma Sosyalizm Öldü Mü? Diktatör ile Palyaço Türkiye Orta Zekalılar Cenneti SisDünya DeğişirkenGeçmişten Geleceğe Türküler Arafat´ta Bir Çocuk

Kopyalamayı desteklemiyor...