Connect with us

GÜNDEM

17-19 Nisan’da da sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00’ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden duyurmak istiyorum” dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, toplantıda koronavirüs salgını başta olmak üzere gündemdeki konuları değerlendirdiklerini söyledi. 

Hadımköy ve Derince’de yeni hastaneler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta 45 gün içinde Yeşilköy ve Sancaktepe’de biner yataklı iki hastane kurulacağını ifade ettiğini hatırlatarak, bunların çalışmalarına başladıklarını, ayrıca Hadımköy’de 100, Derince’de 250 yataklı yeni hastaneler kurulacağını söyledi. 

“Sayın Bakanımız görevine devam ediyor” 

Karşılarındaki tehlikenin dinamik bir süreç yönetmelerini gerektirdiğini söyleyen Erdoğan, ” İçişleri Bakanımızın bu konudaki sorumluluğunu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşıladık. Ancak istifasını kabul etmeyerek kendisinden görevini sürdürmesini istedim. Terörle mücadele, tabii afetler sonrası yürütülen çalışmalar ve son olarak koronavirüs salgınında kamu güvenliğini sağlamadaki başarılarına yakinen şahit olduğum Sayın Bakanımız görevine devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“17-19 Nisan’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak” 

Kabine toplantısında, salgınla mücadele kapsamında hafta sonları sokağa çıkma yasağının ilerleyen dönemde de ihtiyaç duyuldukça sürdürülmesi kararı alındığını belirten Erdoğan, “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00’ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden tüm vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum.” dedi. 

“Türkiye her bir vatandaşının ihtiyacını karşılayabilecek güce sahip”

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün bir televizyon kanalında sarf ettiği, dünyadan, Türkiye’den ve kendi belediyelerinden bihaber olduğunu gösteren sözlerinin takdirini millete bıraktığını söyledi. 

“Milletin gözünün içine bakarak, bu kadar yalanı arka arkaya söylemek, mitomani hastalığıdır.” diyen Erdoğan, “Bunu bir araştırsın, öğrensin, nedir bu hastalık? Umarım hekimlerimiz, bu hastalığa da tez zamanda, kurduğu bir Bilim Kurulu da var zaten, herhalde o Bilim Kurulu ile karşılığını bulur.” ifadelerini kullandı. 

Medyajans.com

Kopyalamayı desteklemiyor...