Connect with us

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Fiyatları şişiren E-Ticaret sitelerine düzenleme geliyor…

Esnaf ve sanatkâr camiası ile iftar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnternet üzerinden satış yapan platformlarına çeki düzen veriyor, sınırlamalar getiriyoruz’ dedi.

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde esnaf ve sanatkarlarla düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan, e-ticaret platformlarıyla ilgili olarak “İnternet üzerinden satış yapan e-ticaret platformlarına da çeki düzen veriyor, belirli sınırlamalar getiriyoruz” diye konuştu.

ERDOĞAN: E-TİCARETTE SINIRLAMALAR GELİYOR

Fiyat artışlarına karşı yeni tedbirlerin alınacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bununla birlikte bilhassa ülke çapında faaliyet gösteren kimi tedarik ve perakende zincirlerinin yöntemlerinden kaynaklanan şikayetleri de gözden ırak tutmuyoruz. Önceki günkü Kabine Toplantısının ardından yaptığım millete sesleniş konuşmasında da ifade ettiğim gibi bu tür sorunların çoğu hukuki değil ahlaki sonuçlara dayandığı için yaptırım imkanları da sınırlıdır. Vicdanı, ahlakı ve değeri olmayana ne deseniz boş. Bu elimiz kolumuz bağlı bir şekilde yaşanan rezaletlere seyirci kalacağımız anlamına da gelmiyor. Tedarik ve perakende satışlarını ahilik geleneğimizin temsilcisi esnaf ve sanatkarımızı gözetecek şekilde düzenlemeye tüm bunlara yönelik hazırlıklarımız var. Fiyatları stokçuluk ve ya anlaşma yoluyla haksız şekilde yükselterek vatandaşlarımızın mağduriyeti pahasına, fahiş kazanç elde etme peşinde koşanlara verilen cezayı artıyoruz. İnternet üzerinden satış yapan elektronik ticaret platformların çeki düzen veriyor belirli sınırlamalar getiriyoruz” diye konuştu.

Kopyalamayı desteklemiyor...