Connect with us

GÜNDEM

52 milyon takipçisi var! Instagram Bella Hadid’in Filistin paylaşımını sansürledi

Instagram’da 52 milyon takipçisi olan Filistin asıllı ABD’li ünlü model Bella Hadid, sosyal medya platformu Instagram’ı Filistin içerikli paylaşımlarını sansürlemekle suçladı.

Son Guncelleme:

İşgalci İsrail kuvvetlerinin Filistin halkına zulmü, Ramazan ayında da devam ediyor. Instagram hesabından, İsrail şiddetine en büyük tepkiyi veren isimlerden biri olan dünyaca ünlü model Bella Hadid’e yönelik tepki çeken bir karar geldi.

İNSTAGRAM PAYLAŞIMINI SANSÜRLEDİ

Mescid-i Aksa’da cemaate yapılan saldırıları kınayan Hadid’e, paylaşım yasağı geldi. Instagram’ın, Filistin hakkında yaptığı tüm paylaşımları anında kısıtladığını söyleyen ünlü model, Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğini dile getirdi. Gün içerisinde tekrar Filistin paylaşımı yapmayı deneyen Bella Hadid, bu seferde ‘DM’ kutusuna erişim problemi yaşadığını bildirdi.

İsrail kuvvetlerinin, Filistin halkına yönelik şiddet eylemleri bitmek bilmiyor. Ramazan ayının başlamasından bu yana Filistinlilere saldırılarını artıran İsrail polisi, son olarak Mescid-i Aksa’ya sabah namazı için gelen Müslümanlara saldırmıştı.

Bella Hadid her fırsatta Filistin’i destek gösterilerine katılıyor

Saldırıda 152 Filistinli yaralanırken, İsrail’e tepki de giderek büyüyor. İsrail’in zulmüne karşı susmayan ve bu şiddeti her fırsatta dünyaya duyuran Filistin asıllı dünyaca ünlü model Bella Hadid de saldırıları kınayan isimlerin başında geliyor.

INSTAGRAM’DA 52 MİLYON TAKİPÇİSİ VAR

Resmi Instagram hesabında 52 milyona yakın takipçisi bulunan ünlü model, Filistinlilere yapılan zulüm nedeniyle bir kez daha paylaşımda bulundu.

Mescid-i Aksa’daki Cuma namazında yaşanan saldırıları kınayan birkaç paylaşım yapan Hadid’in hesabına, Instagram tarafından sansür ve kısıtlama geldi.

Paylaşım yapması engellenen ünlü model, duruma büyük tepki gösterdi.

“Filistinlilerin, İsrail polisi tarafından püskürtüldüğü gönderilerim, Instagram tarafından engellendi. Ne zaman Filistin hakkında paylaşım yapsam engelleniyor.

Gönderilerim bir milyondan fazla kişiye ulaştığı için engelleniyor olabilir mi?” ifadeleriyle Instagram’a tepki gösterdi.

Verdiği tepkinini ardından paylaşım yasağı az da olsa esnetilen model, İsrail şiddetini gösteren paylaşımlarına devam etti.

Hassas içerik ibaresiyle paylaşım yapabilen model, Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğini duyurdu.

Modelin açıklamasının ardından birçok sosyal medya kullanıcısı, Instagram’ın Filistin sansürüne tepkilerini dile getirdi.

Kaynak: Haber7.com

Kopyalamayı desteklemiyor...