Connect with us

GÜNDEM

70 operasyon hesabı deşifre edildi! PKKlılar’ın Suriyeli sığınmacı kılığına girip böyle provokasyon yaptığı ortaya çıktı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, PKK’lı teröristlerin ‘Suriyeli sığınmacı’ kılığında açtığı sahte hesaplarla provokasyon yaptığını ortaya çıkardı. Bakan Çataklı’nın paylaşımını alıntılayan teröristlerin Çataklı’yı tehdit ettiği öğrenildi.

Son Guncelleme:

Terör örgütlerinin Suriyeli sığınmacı gibi hesap açarak devlet görevlilerini tehdit ettiği ortaya çıktı. Açılan hesaplardan ayrıca provokatif paylaşımlar da yapılıyor. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada terör gruplarının yapmaya çalıştığı son provokasyonu gözler önüne serdi. Çataklı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PKK’lı teröristlerin operasyon hesabını ifşa etti.

Çataklı, “Bu PKK’lılar tarafından açılmış bir “Operasyon Hesabı” Hesabı sorulacaktır!” ifadelerini kullandı.h

TERÖRİSTLER, ÇATAKLI’YI TEHDİT ETTİ

Öte yandan teröristlerin, Suriyeli sığınmacı kılığında halkı galeyana getirmeye çalıştığı hesaptan Bakan Çataklı’yı tehdit ettiği ortaya çıktı. Nedim Şener, skandal paylaşımı Twitter hesabında paylaştı.

DİĞER TERÖR ÖRGÜTLERİ DE İŞİN İÇİNDE

Emniyet Genel Müdürlüğü, skandal paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada paylaşımların provokasyon amaçlı yapıldığına dikkat çekilerek, hesapların FETÖ olmak üzere diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğunu belirtildi.

Açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü kaydedildi.

Yapılan devriyelerde, yurtdışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve Sosyal Medya platformlarında Suriyeli sığınmacıların adı kullanılarak açılan “operasyon hesapları” ile halkı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığına dikkat çekilerek, “Sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup bu tür paylaşımlar ile halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir” denildi.

70 KADAR HESAP DEŞİFRE EDİLDİ

Yapılan çalışmaların ardından söz konusu hesaplarla ilgili yasal işlem başlatıldı. Şu ana kadar 70’in üzerinde hesabın deşifre edildiği, bu hesapların yurt dışından açıldığı ve FETÖ’cüler tarafından kullanıldığı vurgulandı.

Açıklamada örnek olarak Suriyeliler Halk P. hesabı tarafından yapılan, “Türkiye bizim toprağımız, Ümit Özdağ halkımızı tehdit ederek gerekirse zorla göndeririz diyor, asıl biz sizi zorla göndereceğiz, isterseniz deneyin, biz ülkenizde milyonlar olduk, korkmuyoruz” ve “Hatay şehir merkezinin yüzde 90’ı bizim, Kilis ve Gaziantep de öyle, şehirleriniz artık halkımızın, tek bir Türk bile kalmadı neredeyse, nüfusu tamamen bizden oluşuyor, ekmeğinizi bile bizden alıyorsunuz, Erdoğan Türk vatandaşlığı bile verdi bize, siz kimsiniz ki?” paylaşımları yer aldı

Kopyalamayı desteklemiyor...