Connect with us

GÜNDEM

Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin aralarında İstanbul’un da olduğu 26 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı. Konuşmasında ”İstanbul muradına kavuşacak” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayının Murat Kurum olduğunu duyurdu.

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adayını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sevgili İstanbullular, kıymetli hanımefendiler, sevgili genç kardeşlerim, değerli dava ve yol arkadaşlarım sizlere kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. 81 vilayetimizin tamamındaki teşkilat mensuplarımıza selamlarımı iletiyorum. 

“Ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz” inancıyla vatanımızın bekası uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kalanlarına başsağlığı diliyorum. 

İsrail şiddetine maruz kalan Gazzeli kardeşlerimiz için yüreklerimizin dağlandığı bir dönemdeyiz. İsrail’in barbarca saldırılarında şehit düşen 23 bin Filistinli kardeşimize de Allahtan rahmet diliyoruz.

Daha fazla çocuk öldürerek abad olacaklarını zannedenler er ya da geç ilahi adaletle yüzleşeceklerdir. Biz de bu süreçte zalimlerden hukuk önünde hesap sorulması için her türlü çabayı göstereceğiz. Birileri istiyor diye biz mazlumlara asla sırtımızı dönmeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin yanında dimdik duracağız. 

AK Parti’nin adayları

İstanbul – Murat Kurum

Artvin – Mehmet Kocatepe

Aydın – Mustafa Savaş 

Balıkesir – Yücel Yılmaz

Bingöl – Erdal Arıkan

Bitlis – Nesrullah Tanğlay

Bursa – Alinur Aktaş 

Çanakkale – Jülide İskenderoğlu

Çankırı – Hüseyin Filiz

Denizli – Osman Zolan

Düzce – Faruk Özlü 

Edirne – Belgin İba

Elazığ – Şahin Şerifoğulları 

Erzurum – Mehmet Sekmen 

Eskişehir – Nebi Hatipoğlu 

Giresun – Aytekin Şenlikoğlu 

Isparta – Şükrü Başdeğirmen

Kastamonu – Tahsin Babaş 

Kocaeli – Tahir Büyükakın 

Muğla – Aydın Ayaydın 

Ordu – Hilmi Güler 

Rize – Rahmi Metin

Samsun – Halit Doğan 

Sinop – Yakup Üçüncüoğlu

Tokat – Eyüp Eroğlu 

Yalova – Mustafa Tutuk

Kopyalamayı desteklemiyor...