Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Akdeniz, Ege ve Marmara’da rekor sıcaklar…

Yeni haftada Türkiye’nin kuzey kıyıları dışında kalan kesimlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Bazı illerde sıcaklıklar 40 dereceyi geçecek…

Son Guncelleme:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile zamanla Van’ın doğu kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ, EGE VE MARMARA KAVRULACAK

Yeni haftada, genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde de artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yeni haftada sıcak hava kavuracak

Günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara’da 30-35, İstanbul’da 30-32, İzmir’de 27-39, Antalya’da 39-40, Adana’da 36-37, Diyarbakır’da 37-42, Samsun’da 26-27 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...