Connect with us

GÜNDEM

Antalya’ya Nisan karı sürprizi! Anadolu’nun büyük bölümünde kar yağdı…

Türkiye bahara hazırlanırken Anadolu’da çok sayıda ile kar yağdı. Nisan ayında Antalya kar sürpriziyle karşılaşırken Sivas, Trabzon, Rize’nin yüksek kesimlerine de kar yağdı.

Son Guncelleme:

Antalya

ANTALYA

Turizmin başkenti Antalya’ya nisan ayında kar yağdı. Kar yağışı ile birlikte Alacabel’de kar kalınlığı 10-15 santimetreyi buldu.

BOLU

Bolu`da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yağışı yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor. Özellikle, D-100 Karayolu Bolu Dağı kesimi Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Sarıçökek bölgesinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı.

YOZGAT

Yozgat’ta dün akşamüstü başlayan yağmur, hava sıcaklığının ani düşüşü ile birlikte yerini gece saatlerinde kar yağışına bıraktı.

Sabaha kadar devam eden ve etkisini halen sürdüren yağışla birlikte şehrin yüksek kesimleri ve binaların çatıları karla kaplandı.

AKSARAY

Aksaray`ın Güzelyurt ilçesinde ve Helvadere beldesinde sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu.

Hafif şekilde başlayan kar, 3 bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı`nın çevresi ve Güzelyurt ilçesinde devam ediyor.

ORDU

Ordu`nun en önemli turistlik merkezlerinden birisi olan ve menderesleriyle ünlü olan 1500 rakımlı Perşembe Yaylası da nisan ayının ikinci haftasında kar yağışı ile birlikte eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Kentte hava sıcaklıkları da hissedilir şekilde düştü.

SİVAS

Sivas`ın Koyulhisar ilçesinde yüksek kesimlerde kar etkili oldu. Çam ormanlarıyla kaplı Eğriçimen Yaylası`nın bazı bölümleri beyaza büründü.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla devam etti. Bu arada Sivas`ta sıcaklık gece saatlerinde sıfırın altında 3 dereceye kadar düştü.

TRABZON

Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz’in en önemli turizm merkezlerinden Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de Nisan ayında kar süprizi yaşandı.

1090 rakımlı Uzungöl’de dün hava sıcaklığı 12-13 derece seyrederken, gece sıcaklığın 0 derecenin altına düşmesi ile yağmur yerini yörede kar yağışına bıraktı. Sabah Uzungöl sakinleri beyaz örtü ile uyanırken, kar kalınlığı çevre yaylalarda 10 cm’ye ulaştı.

TUNCELİ

Tunceli`nin Pülümür ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan yağış yüksek kesimlerde kara dönüştü.

AFYONKARAHİSAR

Sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyrettiği Afyonkarahisar`ın Şuhut ilçesinde kar yağışı etkili oldu.

BAYBURT

Bayburt`ta dün akşam saatlerinde başlayan yağmur sabaha karşı kar yağışına dönüştü.

KAYSERİ

Kayseri`de sabah başlayan kar yağışı, aralıklarla devam ediyor. Erciyes`in eteklerindeki Hacılar ilçesi ile Hisarcık ve Kıranardı mahallelerinde de etkili olan kar nedeniyle sıcaklar 4 dereceye kadar düştü. Kar yağışıyla zaman zaman sis de oluştu. Kayseri-Erciyes, Erciyes-Develi ve Kayseri-Niğde kara yolunda görüş mesafesi yer yer 10 metreye kadar indi.

NEVŞEHİR

Nevşehir’de dün akşam saatlerinde başlayan yağmur sabaha karşı kara dönüştü. Aralıklarla etkisini sürdüren kar nedeniyle yüksek kesimler beyaz örtüyle kaplandı.

NİĞDE

Niğde`nin yüksek kesimlerinde de kar etkili oldu. Ulukışla ilçesinde gece başlayan kar, yüksek yerleri, ağaçları, çatıları ve araçların üzerini beyaza bürüdü.

RİZE

Kentte dün akşamdan itibaren Hemşin, Çamlıhemşin ve İkizdere ilçesinde 1000 rakımın üzerindeki bölgelerde aralıklarla kar yağışı sürüyor. İkizdere ilçesine bağlı Ovit Geçidi Tüneli`nin ulaşıma açık tutulması için Karayolları ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

KÜTAHYA

Kütahya`nın Domaniç ve Bursa`nın İnegöl ilçeleri arasındaki Domaniç Dağları`nda kar yağdı. Sabah saatlerinde başlayan yağışla Kocayayla mevkisi beyaza büründü.

Kopyalamayı desteklemiyor...