Connect with us

GÜNDEM

İstanbul’da kar başladı! Uçak seferleri iptal edildi, Boğaz gemi trafiğine kapatıldı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı, sabahın erken saatlerinde Avrupa Yakası’nda başladı. İstanbul Boğazı transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Son Guncelleme:

Kar yağışı erken saatlerde Silivri ve Beylikdüzü’nde etkili olmaya başladı. Lapa lapa yapan kar yağışı ile birlikte üst geçitler ve yol kenarları beyaza büründü. Başakşehir, Eyüp, Zeytinburnu ve Arnavutköy’de kar belli aralıklarla etkisini gösteriyor.

İstanbul Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı

Öte yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın açıkladığı tedbirlerle ilgili olarak kente giriş yapmak isteyen tır ve kamyonlar da polis tarafından tek tek durduruldu.

Silivri’de durdurulan ağır tonajlı araçlar, parklara yönlendirildi. 

Anadolu Yakası’nda da Beykoz, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe’de kar yağışı etkisini zaman zaman gösteriyor. 

Öte yandan, kar yağışı, gemi geçişlerini de etkiledi. İstanbul Boğazı, düşük görüş durumundan dolayı transit gemi geçişlerine çift yönlü kapatıldı.

Uçak seferleri iptal edildi

Yoğun kar yağışı ve fırtına hava ve deniz ulaşımında iptallere neden oldu. İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında, THY’nin bugün ve yarın yapılması planlanan 418 seferi iptal edildi.

İDO ve BUDO’nun da bazı seferleri yapılmayacak.

AFAD uyardı: Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın

AFAD’tan yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, sıcaklıkların giderek düşeceği, yağmur ve kar yağışlarının artacağı hatırlatıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...