Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Ava giderken avlandı! Sözcü İBB’nin suya zam talebini yazmamak için takla üstüne takla attı!

Son Guncelleme:

CHP’li İBB yönetimi suya yüzde 39 oranında zam istedi, AK Parti’nin itirazıyla bu oran yüzde 6.84’e düştü. Sözcü gazetesi ise okullarda ders olarak okutulacak bir habercilik örneğine imza attı

Nasıl mı? İşte böyle…

İBB meclisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) yönetiminde olan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), su fiyatlarına zam teklifi değerlendirildi.

4. KEZ ZAM TEKLİFİ

Ekrem İmamoğlu yönetimi daha önce, Kasım 2019’da ortalama %80, -Temmuz 2020’de %40 -Kasım 2020’de ortalama %35 zam teklifi ile İBB Meclis’e gelmişti ancak hepsi de reddedilmişti.

İmamoğlu, 4. kez su zammı teklifini, olağanüstü toplantıyla dün de gündeme getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde İSKİ tarafından suya yüzde 39 zam yapılması teklifi, AK Parti ve MHP meclis üyelerinin oyları ile reddedildi.

Bunun yerine enflasyon farkına göre yüzde 6.84 zam yapılmasına karar verildi.

SÖZCÜ CHP’NİN ZAM İSTEDİĞİNİ YAZAMADI

İstanbul’da suya 6.84 zam yapılmasının ardından, Sözcü gazetesi konuyu haber yaptı.

Yapılan haberde CHP’nin yüzde 39 zam istediğinizi yazamayan Sözcü, İstanbul’da 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere suya, AKP’nin önerdiği oranla; yüzde 6.84 zam yapıldı.” ifadelerini kullandı.

“İBB YÖNETİMİNİN YÜZDE 40 TEKLİFİNİ YAZMAMIŞSINIZ ONU BİZ EKLEYELİM”

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından Sözcü’nün çarpıtma haberini alıntılayarak paylaşımda bulundu.

Göksu yaptığı paylaşımda, “İBB Yönetiminin teklif olan %40’a varan su zammı teklifini kabul etmediğimizi yazmamışsınız. Madem öyle onu biz ekleyelim.” ifadelerini kullandı

Kopyalamayı desteklemiyor...