Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Aylin Sözer’in katil zanlısı tutuklandı

Son Guncelleme:

Maltepe’de yaşayan öğretim üyesi Aylin Sözer’i yakarak öldüren Kemal Ayyıldız, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’da bulunan özel bir üniversitede öğretim üyesi olan Aylin Sözer, erkek cinayetine kurban gitti. Eski sevgili Kemal Ayyıldız, Aylin Sözer’i Maltepe ilçesindeki evinde boğazından bıçaklayıp, yakarak vahşice katletti.

Cinayetin ardından gözaltına alınan cani adam, emniyetteki işlemlerinin ardından “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

TUTUKLANDI

Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği, katil Kemal Ayyıldız’ın tutuklanmasına karar verdi.

“UYUŞTURUCUNUN ETKİSİNDEYDİM”

Ayyıldız hakimlikteki sorgusunda, son 3-4 aydır metamfetamin adlı uyuşturucu maddeyi kullandığını belirterek şunları söyledi:

“Olay günü Aylin Sözer beni karşıladı. Ben kendisine ‘Manisa’ya eşimin ve çocuklarımın yanına gideceğim’ dedim. O sırada çıldırdı, bana bağırmaya başladı. Ben de bağırmaya başladım. Ben kapıya yöneldim. Uyuşturucunun etkisi ile kendimi kaybetmeye başladım. Mutfaktan bana bir ses geldi. Çekmeceyi açtığını gördüm. Oradan bıçak aldı geldi. Kapının üst kilidini açtım. Sonrasında bana bıçak salladı. Ben de kolunu tutup etkisiz hale getirmeye çalıştım. Kolunu kıvırırken bıçak boynunu kesti. Panikledim. Panikleyince gözüm karardı. O an 2 defa daha bıçak salladım ama neresine geldi bilmiyorum. Bıçakladıktan sonra yere düştü. Daha sonra yatak odasına götürdüm ve bıçaklanan yere havlu ile tampon yapmaya çalıştım. Zihnim yerinde değildi.

Kopyalamayı desteklemiyor...