Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Kan donduran cinayet! Kemal Delbe isimli adam, öğretim üyesi Aylin Sözer’i vahşice öldürdü…

Son Guncelleme:

Kemal Delbe isimli kişi Maltepe’de esir aldığı eski sevgilisi Aylin Sözer’in boğazını kestikten sonra yanıcı madde dökerek vahşice yaktı.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde yaşanan olayda, İstanbul Aydın Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan Aylin Sözer’den haber alamayan yakınları durumu polis ekiplerine bildirdi.

Aylin Sözer

Kısa sürede Sözer’in yaşadığı eve gelen polis ekipleri, içeride birinin olduğunu fark etti.

KAPININ ÖNÜNE YIĞINAK YAPTI

Ekipler kapıyı çaldı fakat kimse açmadı. Polislerin geldiğini gören şüpheli Kemal Delbe, kapı önüne yığınak yaptı. Ardından ekipler tarafından çağrılan çilingir kapıyı açtı.

POLİSLERE DE SALDIRDI

Dairede yangın çıktığını gören polisler, durumu İtfaiye ekiplerine bildirdi. İçeri giren polisler, Delbe’yi ve yerde yatan Aylin Sözer’i gördü. Delbe, kendisini gözaltına almak isteyen polislere saldırdı ve üzerlerine yanıcı sıvı dökmek istedi.

BOĞAZINI KESİP YAKTI

Yapılan incelemelerde, Kemal Delbe’nin, eski sevgilisi olduğu iddia edilen Aylin Sözer’den borç para istediği ve dün akşam saatlerinde Sözen’in evine geldiği öğrenildi. Bugün öğle saatlerinde ise şüpheli, önce Aylin Sözen’in boğazını kestiği ve ardından üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdiği öğrenildi.

Aylin sözer’in bir dersinden görüntü

AYLİN SÖZER KİMDİR?

Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Aylin Sözer Çapan, 23 Mayıs 1972 tarihinde dünyaya geldi. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde lisans, 2005 yılında yine aynı bölümde yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktorasını yaptı.

İstanbul’ da dünyaya gelmiş ve Marmara Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini yine aynı üniversitede tamamlarken öğretmenlik deneyimine İTÜ geliştirme vakfı okullarında başlamış sonra yöneticilik ve idarecilik yaptığı gelişimine akademik anlamda katkı sağlamak için Kadıköy belediyesi ile çalışmaya başlamıştır.

Akademik kariyerine bir dönem yurt dışında devam eden Sözer Çapan Amerika da bir üniversitede Psikoloji alanında bir yüksek lisans derecesi daha yapmış, aynı zamanda uluslararası bir projede çalışırken üniversitede de ders vermiştir. AÇEV gönüllüsü ve master eğitimcisi olarak çeşitli çalışmalara katılan Sözer Çapan 2011 yılında Türkiye ye döndüğünden beri İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilimdalı başkanı olarak halen görevini sürdürürken lisans ve yüksek lisans düzeyinde ders vermektedir.

Van da deprem sonrasında depremzede çocuklar için gönüllü sağaltım sağlamak amacıyla yaz okulları açan hocamız bu okulları Artvin, Kayseri gibi Türkiye’nin pek çok ilinde pek çok dezavantajlı çocuğa ulaştırmak için devam ettirmiştir. Uzmanlık alanı aile ve çocuk iletişimi, yaratıcılık ve çocuk resimlerinin analizi olan hocamızın ulusal ve uluslararası pek çok yayını bulunmaktadır.

Bil kolejleri ve bazı hakemli dergilerde Bilim Kurulu üyeliği olan hocamızın geleceğe dair en büyük hayali dezavantajlı çocuklar için bir eğitim köyü kurmaktır.

Kopyalamayı desteklemiyor...