Connect with us

Genel

Baro teklifi yarın meclise geliyor

Son Guncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından daha demokratik bir baro yönetimi için yapılan çalışmanın yarın milletvekilleri tarafından Meclis’e verileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinden faydalanma süresini 1 ay daha uzatıldığını, iş fesih sınırlaması ve nakdi ücret desteğinin de 1 ay daha devam edeceğini bildirdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları…

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞ FESHİ 1 AY UZATILDI

Kısa çalışma ödeneğinden faydalanma süresini 1 ay daha uzatıyoruz. İş fesih sınırlaması ve nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam ediyor.

IRAK’A YARDIM PAKETİ

Son dönemde salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de Irak’tır. Türkmenler başta olmak üzere Irak’a bir yardım paketini yarın yola çıkartıyoruz. Burada salgın döneminde ihtilaç duyulan her türlü malzeme var.

Halkımızdan tek isteğimiz, bu süreçte kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır.

İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye’nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir.

BARO YASASI YARIN MECLİSTE

Daha demokratik çoğulcu ve temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Bunun için çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız bu konu ile ilgili kanun teklifini yarın veriyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...