Connect with us

KİMDİR?

Bella Hadid Kimdir? Nerelidir?

Los Angeles’ta 1996’da dünyaya gelen Bella Hadid’in annesi Hollandalı ve babası Mohammed Hadid ise Filistinli’dir. Ailesi kendisini müslüman olarak kabul ediyor. Kendisinden büyük öz kız kardeşi Gigi Hadid ve erkek kardeşi Anwar Hadid vardır. Ayrıca babasından olan üç üvey kardeşi daha bulunuyor.

Son Guncelleme:

Filistin asıllı Amerikan modeldir. 2016 yılında sektör uzmanları tarafından Model.com’un Yılın Modeli Ödülleri’nde “Yılın Modeli” seçilmiştir.

2014 yılının Sonbahar aylarında Parsons Tasarım Okulunda Fotoğrafçılık okumaya başladı ancak daha sonra IMG Models şirketiyle anlaştı ve okulu modellik kariyeri için bırakmak zorunda kaldı.

Bella Hadid – Gigi Hadid

Güzel model önce Londra, New York, Milan gibi şehirlerde düzenlenen çeşitli ünlü markaların defilelerinde podyuma çıktı. Sonrasında ise Vogue, V, Elle gibi moda dergilerinde yer aldı. Şimdi ise defilelerde yer almaya devam ediyor.

Kalabalık bir aileye sahipler… Anne ve babalarının diğer evliliklerinden toplam 7 kardeşleri daha var. Annesi Yolanda, babasından boşandıktan sonra Kanadalı ünlü prodüktör David Foster ile evlenmiştir.

2014’te IMG Models şirketi ile profesyonel modellik kariyerine başlayan Bella, ilk kez 2014 Eylül ayında düzenlenen New York Moda Haftası’nda model boy gösterdi. Daha sonra ise Balmain’in 2015 Sonbahar / Kış koleksiyonu için poz verdi. Yeni olmasına rağmen birçok markanın peşinden koştuğu biri oldu. Şimdiye dek Tom Ford, Diane von Furstenberg, Tommy Hilfiger, Jeremy Scott, Topshop, Burberry, Philipp Plein, Moschino, Missioni, Bottega Veneta ve Marc Jacobs gibi birçok ünlü markanın podyumunda yer aldı.

2015 Aralık ayında ilk manken olarak Chanel defilesinde boy gösterdi. Markaların olduğu kadar dergilerinde dikkatini çeken Bella şimdiye dek dünyaca ünlü Seventeen, Vogue ve Elle gibi birçok dergide poz verme şansını elde etti.

Bella Hadid Filistin’e destek gösterisinde

MÜSLÜMAN OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Hadid “Müslüman olmaktan gurur duyduğunu” söyledi. 8 Aralık 2017’de Hadid, Trump’ın İsrail ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıması ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı kız kardeşi Gigi ile Londra protestolarına katıldı.

Kopyalamayı desteklemiyor...