Connect with us

GÜNDEM

Bir günde ikinci hastane! Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi de açıldı

Son Guncelleme:

Atatürk Havalimanında açılan Prof. Dr. Murat Dilmener hastanesinden sonra aynı gün Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi de açılarak hizmete girdi.

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Prof. Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş gariplerin babası olarak tanınır. Ortaya hem buram buram tarih kokan hem de vatandaşlarımıza şifa vesilesi olacak bir eser ortaya çıktı Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş, gençliğimizde şahsen tanıdığımız, desteğini ve teşvikini gördüğümüz bir büyüğümüzdür. Babam imam hatip okuluna gitmeden önce beni Niyazi amcaya teslim etti.”

“BUNLAR DÖRT DÖRTLÜK CAHİL”

“İstanbul’un fethini işgal olarak tanımlamaya çalışıyorlar. Bunlar dört dörtlük cahil. Fetih açmaktır, fetih gönülleri özellikle kazanmaktır ama bunlar bunu bilmezler. Ecdadımız fethi sadece toprakların ele geçirilmesi değil asıl gönüllerin kazanılması olarak görürdü.”

niyazikurtulmus

SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD YAPTIRDI

Arnavutköy Hadımköy’de Sultan 2. Abdulhamit Han’ın yaptırdığı tarihi hastane, pandemi hastanesi olacak. Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi pandemi hastanesine dönüştürülürken ismi ise Hadımköy Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi oldu. Hasteneyi Gürsoy Yapı 45 günde restore ederek hazır hale getirdi.

İSMAİL NİYAZİ KURTULMUŞ KİMDİR?

Doktor İsmail Niyazi Kurtulmuş, Türk siyasetçi, akademisyen ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un babasıdır.

Kopyalamayı desteklemiyor...