Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Çamlıca Kulesi’nin ziyaret ücreti belli oldu! Tam 60, indirimli 30 TL…

Son Guncelleme:

2017’de yapımına başlanan ve geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Çamlıca Kulesi ziyaretçi kabulüne başladı. PTT’ye bağlı Kule A.Ş. tarafından işletilen Kule’nin yüksekliği zeminden 369 metre. Peki Kule’den muhteşem İstanbul manzarasını izlemek isteyenler ne kadar ücret ödeyecek?

İstanbulun en yüksek yapısı olan Çamlıca Kulesi, yerli ve yabancı ziyaretçilere kapılarını açtı. 1 dakika 10 saniye süren asansör yolculuğunun ardından ziyaretçiler aynı zamanda İstanbul’un plakası da olan 34üncü kata ulaşıyor.

Çamlıca Kulesi

Çamlıca Kulesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının uhdesindeki PTT iştiraki olan Kule AŞ tarafından işletiliyor.

TAM 60, İNDİRİMLİ 30 TL

PTT Kule AŞ Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt, kulenin, bugün itibarıyla ilk misafirlerini ağırlamaya başladığını belirterek ziyaret ücretleri hakkında bilgi vererek şunları söyledi.

“Kulemiz, pandemi koşulları nedeniyle hafta içi sabah 10.00, akşam 21.00 arasında hizmet verecek. Sadece pazar günleri kapalı olacağız. Onun dışındaki bütün günlerde burada misafirlerimizi ağırlıyor olacağız. Kulemiz, zemin altında 4 olmak üzere toplamda 49 kattan oluşmakta. Yapısal yüksekliği zemin üzerinde 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 metre yüksekliktedir. Kulemiz ayrıca, 20 dönümlük bir peyzaj ve ağaç alanlarıyla da aynı zamanda tam bir botanik bahçesidir. Kulemiz, sadece seyir terasları ve restoran katlarıyla değil, aslında etkinlikleriyle de İstanbul`un cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. Vatandaşlarımız için indirimli bilet ve tam bilet olacak şekilde iki tip ücretlendirmemiz var. Tam ücretimiz 60 TL, indirimli ücretimiz ise 30 TL olarak sunulmaktadır.”

Kopyalamayı desteklemiyor...