Connect with us

GÜNDEM

CHP’de ‘Atatürk’ tartışması! Kaftancıoğlu CHP’yi karıştırdı, Sözcü’ye savaş açtı

Son Guncelleme:

Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Atatürk’ demek yerine Gazi Mustafa Kemal demeyi tercih ettiğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’liler tarafından hedef tahtasına oturtuldu. Üstelik olayı Sözcü Gazetesi yazarı Serpil Yılmaz gündeme getirdi. Kaftancıoğlu Sözcü’ye yönelik sert bir açıklama yaptı.

Birçok CHP’li bu açıklamayı ‘saygısızlık’ olarak değerlendirdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’e Atatürk demek yerine Gazi Mustafa Kemal demeyi tercih ettiğini açıkladıktan sonra CHP’lilerden tepki yağdı.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan Serpil Yılmaz’ın köşe yazısında konu gündeme taşındı.

Yılmaz’ın yazısını paylaşan parti mensupları Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e yapılanı skandal olarak nitelendirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adına her zaman sahip çıkacaklarını belirten CHP’liler, Kaftancıoğlu’nun Atatürk soyadını söyleminde kullanmayacağını açıklaması üzerine büyük tepkilerini sosyal medyada şu şekilde dile getirdiler:

TEPKİLER

https://twitter.com/TTAgrup/status/1305117231215529984

KAFTANCIOĞLU SÖZCÜ’YE SAVAŞ AÇTI

CHP istanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Atatürk’e bu şekilde değil “Gazi Mustafa Kemal “dediği sözlerini yayınlayan Sözcü Gazetesi’ne  savaş açtı.

Kaftancıoğlu, Sözcü’nün sözlerini çarpıttığını iddia etti.

Kaftancıoğlu tepkilerin doruğa çıkması üzerine sözlerini yayınlayan Sözcü gazetesini hedef aldı.

KAFTANCIOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

(…) Toplantıyla ilgili bugün Sözcü Gazetesi’nde Serpil Yılmaz’ın hazırladığı bir metinde ise şahsıma yönelik bir itibarsızlaştırma operasyonu yapıldığını gördüm. Evet söylediklerim yazılmış ancak devamında yapılan yorumlarla farklı bir noktaya daha doğrusu çekilmek istenen noktaya getirilmiş bir yazı vardı.

Aynen cümlesinin yarısını manşete taşıyarak ve ses kayıtlarında da asıl önemli olanın cümlenin devamı olduğunu gören ancak göstermek istemeyenler tarafından Fazıl Say röportajında yapıldığı gibi…

Kopyalamayı desteklemiyor...