Connect with us

GÜNDEM

CHP’li Yılmaz Ateş’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na ağır sözler…

Son Guncelleme:

Deniz Baykal’ın en yakınındaki isimlerden Yılmaz Ateş’ten CHP yönetimine ağır suçlamalar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 senesini ‘Darbe ve İşgal’ olarak nitelendirdi.

“Kaset” komplosu ile görevinden ayrılmak zorunda kalan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile birlikte yakın çalışma arkadaşları partiden tasfiye edildi.

Çoğunluğu ulusalcı-sol çizgide yer alan bu isimlerden birisi de DİSK, Basın-İş Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi Türk solunu temsil eden kurumlarda önemli görevler alan Yılmaz Ateş idi.

Deniz Baykal’a yakın isimlerden olan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevine kadar yükselen Yılmaz Ateş, son günlerde kamuoyu gündemini yoğun şekilde meşgul eden “darbe” tartışmaları hakkında büyük ses getirecek açıklamalar yaptı.

Yıllardır sessizliğe bürünen ve aktif siyasette yer almayan Yılmaz Ateş’in darbe söylentilerinin yoğunlaştığı böyle bir dönemde, çok ilginç ifadelere yer verdiği açıklamasında Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP yönetimine çok ağır ithamlarda bulundu.

HABERİN DETAYLARINI SUPERHABER’DEN OKUYABİLİRSİNİZ. 

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...