Connect with us

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü petrol ve doğalgaz’da yeni müjde verecek…

Son Guncelleme:

TRT canlı yayınına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki birçok konuya değindi. Salgından dış politikaya, terörle mücadeleden Kanal İstanbul’a kadar çok önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, beklenen yeni enerji kaynağı müjdesini cuma günü Zonguldak’tan açıklayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber – TRT 1 ortak yayınına katıldı. Moderatörlüğünü Cengizhan Cevahiroğlu ve Betül Soysal Bozdağan’ın yaptığı yayında Erdoğan, gazeteciler Merve Şebnem Oruç, Hasan Öztürk ve Zafer Şahin’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Sosyal mesafe kuralına uyulursa maske kullanımından kurtulmanın mümkün olduğuyla söze başlayan Erdoğan, 3 doz aşı olarak 2160 antikora ulaştığını söyledi. Yeni anayasada 128 madde üzerinde değerlendirme yapacaklarını belirtirken, muhalefetin anayasa çalışmaları için, “Dağdaki PKK ile mi milli anayasa yapacağız, PKK’nın uzantılarıyla mı kalkıp Anayasa metni hazırlayacağız.” dedi. Koronavirüsle mücadelede şehir hastanelerinin faydasına değinen Cumhurbaşkanı, en kısa sürede doktor açığını kapatmayı hedeflediklerini belirtti.

ABD İLE İLİŞKİLER

ABD Başkanı Biden ile 24 Nisan nedeni ile gergin olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden döneminde de Amerika’nın terör örgütlerine desteğini sürdürdüğünü ifade etti. S-400 tartışmaları için, “Türkiye’nin kendini koruma hakkı yok mu?” dedi. Polonya ile satış anlaşması imzalanan SİHA’lar ile NATO piyasasına girildiğini belirtti.

“CUMA GÜNÜ MÜJDE VERECEĞİM”

Petrol ve doğal gaz arama çalışmaları için beklenen müjdeyi cuma günü Zonguldak’ta vereceklerini söyleyen Erdoğan, Marmara’daki müsilaj sorununda belediyelerle ve üniversitelerle ortaklaşa çalışacaklarını kaydetti. İlk çeyrekte yüzde 7 büyüyen Türkiye’nin bu dönemde Avrupa’da ilk sırada olduğunu ve ikinci çeyrekte de güçlü bir büyüme öngörüldüğünü belirten Erdoğan, ilk köprüsünün temeli Haziran sonunda atılacak olan Kanal İstanbul kıyısına 250-300’er bin konutluk devasa bir şehir inşa edileceğini de ifade etti.

Kopyalamayı desteklemiyor...