Connect with us

GÜNDEM

‘Yeni döneme girmiş bulunuyoruz!’

Son Guncelleme:

Erdoğan, “Koronavirüs salgınıyla beraber tüm dünyada köklü değişikliklerin yaşanacağı yeni döneme girmiş bulunuyoruz. Kıtaların ve kültürlerin kavşağında yer alan İstanbul’umuzu İslami finans ve ekonominin de merkezi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında tüm dünyada gelir dağılımının bozulduğuna dikkat çekerek “İslam iktisadı krizden çıkışın anahtarıdır” dedi. Erdoğan konuşmasında “Objektifliğini ve inandırıcılığını yitirmiş kredi derecelendirme kuruluşlarının tahminlerini nazar-ı dikkate almıyoruz” dedi.

Organizasyona video konferans yöntemiyle bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan faize dayalı sisteme karşı İslami ekonomi modelinin güçlenerek hakça kazancın önünü açacağını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Koronavirüs salgınıyla beraber tüm dünyada köklü değişikliklerin yaşanacağı yeni döneme girmiş bulunuyoruz.

Her ne kadar bu salgın öncelikle sağlıkla ilgili olsa da sonuçları itibarıyla hayatımızın hemen her alanını etkilemektedir. Salgının artçı sarsıntılarına şahit oluyoruz.

Kıtaların ve kültürlerin kavşağında yer alan İstanbul’umuzu İslami finans ve ekonominin de merkezi yapmayı hedefliyoruz.

DAHA FAZLA DETAYI YENİSAFAK.COM’DAN OKUYABİLİRSİNİZ. 

Kopyalamayı desteklemiyor...