Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

CHP’li meclis üyesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağza alınmayacak küfürler!

CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Twitter’da galiz küfürler ettiği ortaya çıktı.

Koyurga’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sarf ettiği küfürlere sosyal medyada büyük tepki gelirken, Erdoğan’ın Avukatı Mustafa Doğan İnal da CHP’li Koyurga hakkında suç duyurusunda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter üzerinden hakarette bulunan CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga’nın sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabını sıfırlamaya çalıştığı da belirtildi.

ÖNCE HESABINI SIFIRLADI DAHA SONRA ESKİ HESABINI GERİ ALDI!

Dila Koyurga’nın, kullanıcı adını farklı hesaba taşıyıp takipçilerini sıfırladığı, daha sonra eski hesabını geri aldığı tespit edildi. Koyurga’nın eski yazdığı mesajlar da o zaman farkedildi.

TWİTLER KAYIT ALTINA ALINDI

Koyurga hakkında suç duyurusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Mustafa Doğan İnal, “Hesap kapatıp sıfırlayarak kurtulamasın. CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri Dila Kayurga’nın tüm tweetleri şikayet üzerine, savcılık talimatıyla kolluk tarafından kayıt altına alınmıştır” dedi.

Dila Kayurga – Kemal Kılıçdaroğlu

BÜYÜK TEPKİ YAĞDI

Dila Koyurga’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağza alınmayacak küfürleri Twitter’da büyük tepki çekti. #Ahlaksızsınız etiketine binlerce mesaj geldi.

CHP İZMİR İL BAŞKANI ALARMA GEÇTİ

Dila Koyarga’nın mesajlarının ortaya çıkmasından sonra CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ilçe başkanlarına mesaj yollayarak sosyal medyada paylaşımda bulunurken dikkatli olunması istendi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in mesajı şöyle:

“Sayın başkanlarım hepinize merhaba. Gectiğimiz hafta Karşıyaka üyemiz Banu Özdemir’in sosyal medya paylaşımları nedeniyle ak troller tarafından linç edilerek tutuklanmasından sonra bugün Karabağlar üyemiz ve meclis üyemiz Dila Koyurga’nın 2013 yılında yaptığı iddia edilen sosyal medya paylaşımları nedeniyle, Dila arkadaşımıza karşı ak troller tarafından linç kampanyası başlamış durumda. Bu konularda yarın il başkanlığımız bünyesinde oluşturduğumuz hukuk komisyonunu toplayacağız.

Sizlerin; öncelikle yöneticileriniz ve meclis üyelerinizi sosyal medya kullanımı konusunda ve hakaret içeren, suç teşkil eden partimizi ve kendilerini hedef yapabilecek paylaşımlardan kaçınmaları konusunda uyarmanızı, sonra da görevlendireceğiniz arkadaşlar vasıtasıyla yöneticileriniz yada mahalle sorumluları olabilir tüm ilce örgütünün telefonla aranarak (SMS atmak ve/veya sosyal medya paylaşımı yapmak hukuken ve siyaseten sakıncalı olabilir) tüm üyelerimizi bu konuda uyarmanızı istiyorum.”

POPÜLER ETİKETLER

Kopyalamayı desteklemiyor...