Connect with us

GÜNDEM

Elon Musk’ın Twitter anlaşması geçici olarak askıya alındı…

Dünyanın en zengin kişisi konumundaki Elon Musk, Twitter’ı satın alma sürecinde dikkat çekici bir açıklama yaptı. Musk, Twitter anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Karar, Twitter’ın sahte hesaplarla ilgili açıklamasının ardından geldi.

Son Guncelleme:

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinde dikkat çeken bir açıklama geldi. Musk Twitter hesabından yaptığı açıklamada satışın geçici süreyle askıya alındığını yazdı.

ANLAŞMA NEDEN ASKIYA ALINDI?

Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için teklif veren ve uluslararası kamuoyunda gündem olan Musk, Twitter hesabından platform üzerindeki fake ve spam hesapların incelenmesinin devam ettiğini söylerek,  “Şu an platformdaki sahte kullanıcıların hesaplanması sürdüğü için anlaşma geçici olarak beklemede. Bu sahte kullanıcı sayısı toplam sayının yüzde 5’inden daha az” dedi.

Twitter konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Şirket bu ayın başında yaptığı açıklamada sahte hesapların oranının yüzde 5’i geçmediğini aktarmıştı.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk, Twitter’ı alması durumunda bütün sahte hesapları ve botları platformdan kaldıracağını açıklamıştı.

Kopyalamayı desteklemiyor...