Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

Fransız dergisi Erdoğan’ı Atatürk’e benzetti! Libya taktiği başarılı oldu…

Son Guncelleme:

Fransasız haber dergisi L’Express, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’daki ve Doğu Akdeniz’deki stratejik kararlarını överek başarısından dolayı Mustafa Kemal Atatürk’e benzetti. Dergi ayrıca, Erdoğan’ın bölgedeki enerji kaynaklarından faydalanılması konusunda büyük bir başarı elde ettiğini belirtti.

Merkezi Paris’te bulunan Fransız dergisi L’Express, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Libya başta olmak üzere Doğu Akdeniz’deki gelişmelerde güçlü bir pozisyon aldığını vurguladı.

Ankara’nın bu stratejiyi ‘Mavi Vatan’ olarak tanımlandığını belirten dergi, bölgedeki enerji kaynaklarından faydalanma konusunda büyük bir adım atıldığını, Osmanlı Devleti’nin yıkılmasıyla beraber imzalanan Lozan Antlaşması ile denizlerdeki egemenliği azalan Türkiye’nin yeniden kendini gösterdiğini belirtti.

ERDOĞAN’I ATATÜRK’E BENZETTİLER

Söz konusu haberde; Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarıları nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk’e benzetildi. Söz konusu haber, ‘Erdoğan’ın Libya’da kazanan taktiği’ başlığıyla okuyuculara ulaştı.

lexperss

ERDOĞAN, BATI’NIN PASİFLİĞİNDEN İYİ YARARLANDI

Türkiye’nin Libya’da yürüttüğü politikayla batı pasifliğinden yararlandığına vurgu yapılırken, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan meşru hükümetin Erdoğan’la yaptığı anlaşma değerlendirildi.

HABERİN AYRINTILARINI SUPERHABER’DEN OKUYABİLİRSİNİZ. 

 

Kopyalamayı desteklemiyor...