Connect with us

GÜNDEM

Gözaltına alınmalarının nedeni belli oldu!

Son Guncelleme:

TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınmasının nedeni belli oldu.

Başsavcılığın başlattığı soruşturmada, Yıldız’ın İstanbul’da görevli E.B. isimli bir TSK personeli ile ‘suç içerikli’ görüşmeler yaptığı belirtildi. Soruşturmadaki suçlamalar arasında savaş planlarının sızdırılmasıyla ilgili iddialar da yer alıyor.

Sabah‘tan Abdurrahman Şimşek’in haberine göre; Yıldız ile birlikte aynı dosya kapsamında İstanbul’da görevli E.B. isimli bir TSK personeli ile Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in de gözaltına alınmasının nedeni Libya ile ilgili yapılan ve casusluk kapsamına giren görüşmeler…

Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan ‘Askeri Casusluk’ suçu kapsamında E.B. ile suç içerikli görüşmeler yaptığı belirlendi.

İkilinin Türkiye’nin Libya’daki birlikleriyle ilgili kritik görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yıldız’ın kendi adına kayıtlı telefondan ‘Askeri casusluk’ suçu kapsamında E.B. ile suç içerikli görüşmeler yaptığı belirlendi. İkilinin Türkiye’nin Libya’daki birlikleriyle ilgili kritik görüşmeler gerçekleştirdiği belirtiliyor..

Kopyalamayı desteklemiyor...