Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Haliç’ten sonra Menekşe Deresi de 90’lara döndü! Haliç’i fareler bastı, dere kokmaya başladı…

Son Guncelleme:

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Menekşe Deresi’nin rengi kırmızıya döndü. Dereden çevreye kötü kokular yayılmaya başladı. Haliç’te çekilen son görüntülerde ise balıkların yerini farelere bıraktığı görüldü

Küçükçekmece’deki Menekşe Deresi kırmızı rengine büründü. Çevrede oturan vatandaşları ve balıkçıları tedirgin eden kırmızı su, bölgede kokuya da neden oldu. Derenin bazı bölgelerinde rengin yer yer çok koyulaştığı görüldü.

Menekşe Deresinin son görüntüsü

HALİÇ’TE 90’LARI HATIRLATAN GÖRÜNTÜLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden önce kokudan yanına yanaşılmayan ve balçıkla kaplanan Haliç, yoğun bir çalışma sonucunda 2000’li yılların başında eski temiz haline dönmüştü.

Ancak Haliç son 1 yıldır 90’lardaki eski haline dönmeye başladı. Rengi siyaha çalmaya başlayan Haliç’te artık balıklar değil fareler yüzüyor.

Haliç’in geçen yıl çekilen görüntüsü

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında tekrar kokuların yükseldiği Haliç’in rengi 90’lara döndü. Bu sene de sıcakların artmasıyla Haliç’te kokular tekrar yükseldi ve rengi sosyal medyada Haliç’te farelerin istilasına uğradığı görüntüler yayınlandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...