Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

İBB şirketi Retweet için 180 bin TL ödeyecek…

Son Guncelleme:

Geçtiğimiz ay İBB’nin gelirlerinin azaldığını ve tasarruf seferberliği başlattığını açıklayan Ekrem İmamoğlu’nun sadece İBB’ye bağlı bir şirketin sosyal medya yönetimi adı altında retweet için 180 bin liralık satın alımında bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını döneminde kurumun gelirlerinin düştüğünü belirterek ‘tasarruf seferberliği’ başlattığını duyurmuştu.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇİN 180 BİN TL

İstanbul Güvenlikle ilgili personeli bünyesinde bulunduran İST-GÜVEN A.Ş.’nin sosyal medya yönetimi için 180 bin TL’lik ihale yapıldığı ortaya çıktı. Şirketin sosyal medya iş yükünün ise İBB Başkanının ve sözcüsünün twitlerini retweet etmek olduğu görüldü.

BOLCA RETWEET YAPIYORLAR

İST GÜVEN A.Ş’NİN Twitter’daki hesabının adresi @istguven_AS olarak geçiyor. Toplam 2.500 takipçisi var. Hesaptan Ekrem İmamoğlu’nun kişisel hesabından atılan mesajların ve İBB’nin diğer hesaplarından atılan mesajlar retweet ediliyor.

Şirketin Facebook sayfasını (istguven_as34) ise 4400 kişi takip ediyor. Sayfada Genel müdürün mesajları ve özel günlerde yapılan açıklamalar yer alıyor.

İnstagram sayfasının ise (istguven_as) 5178 takipçisi var. Orada da Facebook ve Twitter’da yapılan paylaşımların aynısı yapılıyor. Ekrem İmamoğlu ve Genel müdürün görselleri yayınlıyor özel günlerde mesajlar atılıyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...