Connect with us

GÜNDEM

İmamoğlu’na Twitter’da takipçilerinden boykot! Nagehan Alçılı fotoğraf yandaş sanatçılarını çok kızdırdı

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisinde yanına Nagehan Alçı’yı alması kendisini destekleyen sanatçıları çok kızdırdı. İmamoğlu’nun ateşli taraftarlarından Gökhan Özoğuz, Fazıl Say ve Atilla Taş’ın sert açıklamalarından sonra Şahan Gökbakar da İmamoğlu’na kazan kaldırdı.

Son Guncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna ilişkin sosyal medyada paylaşılan fotoğraf üzerinden tartışılmalar devam ediyor. Nagehan Alçı, İsmail Saymaz, Özlem Gürses, Gülşah İnce ve Ertuğrul Özkök’ü de yanında götüren İmamoğlu, yandaş sanatçıları tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Yaşanan tartışmalar sonrası açıklamalarda bulunan İmamoğlu’nun sözcüsü Murat Ongun’un eleştirileri önemsemiyoruz şeklindeki açıklamalarından sonra kavga daha da büyüdü.

İMAMOĞLU ELEŞTİRİLERE ÇOK KIZDI

İmamoğlu dün akşam İBB tarafından düzenlenen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anma konserinde yaptığı açıklamada kendisine yönelik yapılan eleştirilere ‘Vız gelir tırıs gider” diyerek cevap verdi. İmamoğlu’nun sözleri kavgayı daha da alevlendirdi.

HER ŞEY ÇOK KÖTÜ OLDU

İmamoğlu’nun son açıklamalarına tepki gösteren Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Konuştukça daha da kötüye gidiyor her şey… Fazla pohpohun yol açtığı kibir ve durum körlüğü…” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı’na verdiği desteği geri çekeceklerini açıklayan başta Fazıl Say, Gökhan Özoğuz ve Atilla Taş gibi isimler sosyal medya paylaşımlarıyla İmamoğlu’na demediğini bırakmadı.

‘AKILLI OLUN’ DEDİ

Yaşanılanların ardından açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, kendisini eleştiren isimlere rest çekerek, “Bugün Nagehan Hanım gelmiştir, yarın örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum” dedi. İBB Başkanı, yaptığı yeni açıklamada ise “Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir, ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” sözleriyle çıkıştı. İmamoğlu, açıklamasının devamında eleştiride bulunanlara uyarıda bulunarak, “Anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları, akıllı olmaya davet ediyorum.” dedi.

FAZIL SAY İMAMOĞLU’NU SİLDİ

Fazıl Say ise Twitter’da yazdığı mesajda “O da uzaklara gitti” diyerek İmamoğlu’nu sildiğini ima etti.

500 BİN KİŞİ TAKİPTEN ÇIKTI

Ekrem İmamoğlu’nun destekçisi olan sanatçılarla yaşadığı tartışmadan sonra Twitter’da 500 bine yakın takipçi kaybettiği görüldü. İmamoğlu’yla ilgili yapılan yorumlarda çok sayıda kişi ona oy verdikleri için pişman olduğunu dile getirirken tepki için takipten çıkacağını ilan etti. Bu kampanya üzerine İmamoğlu’nun hesabının yaklaşık 500 bin takipçi kaybederek 7.5 milyondan 7 milyona gerilediği görüldü.

Kopyalamayı desteklemiyor...