Connect with us

GÜNDEM

İBB yeni araç ihalesine çıktı: Cam tavan ve Işıklı Makyaj aynası şart

Son Guncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmeden önce, belediyede ‘araç israfı’ yapıldığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ulaşım A.Ş’ye 157 adet sedan otomobil alacak. İmamoğlu, araçlarda cam tavan ve ışıklı makyaj aynası bulunmasını şart koştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve gelmeden önce İBB’de çok sayıda ihtiyaç fazlası aracın bulunduğunu ve bunun büyük bir ‘israf’ olduğunu iddia ederek hizmet araçlarını Yenikapı’ya yığmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de tasarrufa gideceğini açıklayan İmamoğlu, İstanbul Ulaşım’a 157 adet sedan otomobil almak için ihaleye çıktı. 

İstanbul Ulaşım Hizmetleri ve Araç Kiralama San. ve Tic. A.Ş., satın alacağı otomobiller farklı özelliklere sahip olduğu için 6 ayrı ihale hazırladı. Alımı yapılacak bütün otomobiller 2020 model ve sedan türü olacak.

IŞIKLI MAKYAJ AYNASI ŞART

Hürriyet’te yer alan habere göre: Şirket 9 Haziran’da yapacağı ilk ihale ile 3 adet binek otomobil alacak. İhale şartnamesine göre araçlarda panoramik cam tavan, ışıklı makyaj aynaları olması şartı aranıyor.

7 INC RENKLİ DOKUNMATİK EKRAN

Daha sonraki 3 ihalenin her biri ile dörder tane otomobil alınacak. Her grup otomobil için ayrı teknik özellikler isteniyor. Örneğin bir grup için, en az 7 inch renkli dokunmatik ekran şartı aranıyor.

Kopyalamayı desteklemiyor...