Connect with us

ANALİZ

‘İmamoğlu’na Suikast’ yalanı ‘Ajans’ın elinde nasıl patladı?

Son Guncelleme:

CHP’ye yakın medya tarafından ortaya atılan ‘İmamoğlu’na Suikast’ haberleri Emniyet’in açıklamasıyla yalanlandı. Olayın ajans kaynaklı bir kurgu olduğunun ortaya çıkması üzerine, neden böyle bir yalana gerek duyulduğu merak konusu oldu. Bu konudaki ilk akla gelen CHP’de ortaya çıkan taciz olayları…

MEDYAJANS.COM Odatv başta olmak üzere CHP’ye yakın çok sayıda internet sitesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast hazırlığındaki DEAŞ militanlarının yakalandığını duyurdu. Bu haber üzerine İBB Sözcüsü Murat Ongan bir Twit atarak kendilerine bu yönde bir ihbar geldiğini duyurdu.

OdaTV haberi böyle duyurdu.
Halk TV’nin internet sitesindeki haber.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPARAK OLAYI YALANLADI

Ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Oda TV üzerinden dolaşıma sokulan haber üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak olayın tamamen uydurma olduğu duyuruldu. Ne böyle bir ihbarın geldiği ne de bu tür bir yakalamanın olmadığı duyuruldu.

CHP’DEKİ TACİZ OLAYLARI MI KAPATILMAK İSTENİYOR?

Olayın kısa süre içinde ortaya çıkmasından sonra akla ilk gelen soru CHP’de son günlerde yaşanan taciz olayları. CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısının tacizden cezaevine girmesi ve Canan Kaftancıoğlu’nun olayı kapatmaya çalışması medyaya yansımış ve CHP’de bir iç kavga çıkmıştı.

AJANS YİNE İŞ BAŞINDA

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Ak Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu olayı ele aldığı Twitinde bu konuya dikkat çekerek İmamoğlu ve Ekibinin taciz haberlerini gölgelemek için ajansı devreye soktuğunu ve #suikastyalanı uydurduğunu savundu.

TREND TOPIC OLDU

Suikast haberlerinin yayılmasıyla twitterda başlayan tartışma emniyetin açıklamasından sonra yön değiştirmeye başladı. #SuikastYalanı etiketiyle yazılan yorumlar Twitter’da bir numaralı gündem oldu…

Kopyalamayı desteklemiyor...