Connect with us

GÜNDEM

İsrail’in katliamlarında ölenlerin sayısı 20 bini geçti! İsrail Magazi Kampı’na düzenlediği saldırıda 70 kişi daha hayatını kaybetti

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Magazi Kampı’nda sivillerin yaşadığı evlere düzenlediği hava saldırısında en az 70 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Diğer yandan İsrail ordusunun, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısı son 24 saatte 166 artarak 20 bin 424’e yükseldi.

Son Guncelleme:

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin, Magazi Mülteci Kampı’nda nüfusun kalabalık olduğu bir yerleşim yerinde soykırım gerçekleştirdiğini kaydetti.

  • Kudra, son 24 saatte İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 166 Filistinlinin daha öldürüldüğünü, 384 kişinin de yaralandığını belirtti.
  • Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda Gazze Şeridi’nde öldürülen Filistinlilerin sayısının 20 bin 424’e, yaralananların sayısının da 54 bin 36’ya yükseldiğini duyurdu.

İsrail, Gazze’de 2 gazeteciyi daha öldürdü

Öte yandan İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda Filistinli 2 gazetecinin daha öldürüldüğü duyuruldu.

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada, Filistin Er-Rey radyosunda ses mühendisi olan gazeteci Muhammed Yunus ez-Zeytuniyye ile Filistin Er-Rey haber ajansında foto muhabiri olan gazeteci Muhammed Abdulhalik el-Af’ın İsrail saldırılarında öldürüldüğü belirtildi.

İki gazetecinin de İsrail’in Gazze’de “Zeytuniyye” ailesine ait evi bombalaması sonucu hayatını kaybettiği ve 7 Ekim’den bu yana Gazze’de İsrail saldırılarında öldürülen gazetecilerin sayısının 103’e ulaştığı vurgulandı.

Kopyalamayı desteklemiyor...