Connect with us

GÜNDEM DIŞI

İstanbul’a kar geliyor! 4 gün etkili olacak…

Bütün Türkiye’yi etkisi altına alan kar İstanbul’a da geliyor. İstanbul’da karla karışık yağmur ve kar yağışının yarından itibaren etkili olması bekleniyor.

Son Guncelleme:

İstanbul’da cuma günü öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesi ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da etkili bir kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışı 4-5 gün sürecek

Önümüzdeki günlerdeki hava durumuyla ilgili bilgi veren Hava Tahmin Uzmanı Murat Acar, “Yarın İstanbul’da gerçekleşecek olan yağış biraz daha karla karışık yağmur şeklinde olur. Cumartesi günü havaların daha da soğumasıyla özellikle hafta başından itibaren yağışlar kar şeklinde olacak” dedi.

İstanbul 5 günlük tahmin. Fotoğraf: MGM

İstanbul 5 günlük tahmin.

Yurt genelinde sıcaklıkların önümüzdeki haftanın başından itibaren hissedilir derecede düşeceğini söyleyen Acar, “Perşembe gününe kadar aşırı soğuk havaların etkisi altında kalacağız. Yağışlar İstanbul’da Çarşamba gününe kadar aralıklarla kar şeklinde olacak.” açıklamasını yaptı. 

Soğuk havanın İstanbul’un tamamında etkili olacağını hatırlatan Murat Acar daha çok kuzey bölgeleri etkileyebileceğini söyleyerek, “Soğuk hava dalgası önce Balkanlar’dan gelecek. Haftanın başından itibaren ise Karadeniz üzerinden daha soğuk hava dalgası gelecek.” şeklinde konuştu.

Kopyalamayı desteklemiyor...