Connect with us

GÜNDEM DIŞI

İstanbul’u sivrisinekler bastı, İBB ilaçlama yapmak yerine SMS atarak uyardı…

Son Guncelleme:

İstanbul’un birçok ilçesinde görülen sivrisinekler, çocukların vücutlarında yaraların oluşmasına neden oldu. Vatandaşlar, yetersiz ilaçlamadan şikayet ederken, İBB, telefonlara gönderdiği SMS’ler ile sivrisinek uyarısında bulundu.

Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nin ardından özellikle çocukların vücutlarında yaraya neden olan sivrisinekler bir çok ilçede kabus olmaya başladı.

Sarıyer Ferahevler Mahallesi sakinleri, sivrisinek sokmaları nedeniyle çocuklarında yaralar oluştuğunu söylerken yapılan ilaçlamaların yetersiz kaldığını öne sürdü. Ara sokak ve parklarda da ilaçlama yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, evlerinin camlarına sineklik takarak önlem almaya çalıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği Sivrisinek’le mücadele SMS’i

İBB SMS’LE SİVRİSİNEKLE MÜCADELE ÇAĞRISI YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ise sivrisineklere SMS yoluyla yapılan uyarıda bulundu. Gönderilen mesajda, “Değerli İstanbullular, belediyemiz, göl, dere gibi büyük alanlarda sivrisinekle mücadele etmektedir. Bidon, havuzlar ve saksı altlığı gibi su birikebilen alanlar sivrisinekler için iyi bir üreme kaynağıdır. Bir bardak suda çevreyi rahatsız edecek kadar sivrisinek üreyebilmektedir. Sivrisineklerle hep birlikte mücadele edelim” denildi. Mesajın sonunda bir de bir animasyon filmi linki paylaşıldı.

Sivrisineklerin üreme alanlarının gösterildiği animasyon filminde “Sivrisineklerin üreme alanlarının yüzde 80’i insan eliyle oluşur” gibi bilgilere yer verildi.

Kaynak: Superhaber

 

Kopyalamayı desteklemiyor...