Connect with us

GÜNDEM DIŞI

‘Kapıcılar Kralı’nın mirası çocukları arasında 9 yıldır paylaşılamıyor

Ankara’da 30 yıl kapıcılık yaptıktan sonra 2015’te 88 yaşında yaşamını yitiren ve mirasçılarına Çankaya’da 8, Pursaklar’da 3 daire, 1 arsa, 1 kilo altın ve 700 bin TL bırakan Mehmet Kaşkaya’nın 5 çocuğu arasındaki miras davası 9 yıldır sürüyor.

Son Guncelleme:

TRThaber.com‘da yer alan habere göre, Selahattin, Sebahattin, Mesut ve Bayram Kaşkaya kardeşler, 2011’de ücret karşılığı bakımını üstlenmesi için babalarını kız kardeşleri Gülvade Gümüş’e yakın Ankara’da bir eve yerleştirdi.

Kapıcılar Kralı filminde kapıcılığını yaptığı apartmanı satın alan bir kapıcının hikayesi anlatılıyor. Kapıcılar Kralını Kemal Sunal canlandırmıştı.

Ancak 4 kardeş, Şubat 2013’de, kız kardeşlerinin 11 evin kirasına 2 yıl boyunca el koyduğunu iddia ederek, babalarının vesayet altına alınması için Ankara 13. Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açtı.

Dava dilekçesinde babalarının “demans” hastası olduğunu, akli durumunun yerinde olmadığını ileri süren Kaşkaya kardeşler, babalarına tarafsız bir vasi atanmasını talep etti.

Mahkeme de sağlık kurulu raporu için Mehmet Kaşkaya’yı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk etti.

Ölünceye kadar bakma anlaşmasına itiraz

Davacı 4 kardeşin iddiasına göre Gülvade Gümüş, mahkemenin sevk ettiği hastane yerine Yenimahalle Devlet Hastanesinden 25 Ocak 2013’te babasının akıl sağlığının yerinde olduğu yönünde tek hekim raporu alarak babasının banka hesabındaki 207 bin lirayı çekti.

İddiaya göre, yine aynı hastaneden 22 Nisan 2013’te bir rapor daha alan Gülvade Gümüş, noter huzurunda babasıyla 6 adet dairenin kendisine devrini öngören “ölünceye kadar bakma” anlaşması imzaladı.

Gümüş, 29 Ağustos 2013’te aldığı raporla da Pursaklar’da bulunan bir daireyi oğlunun arkadaşının üzerine geçirdi. Kaşkaya kardeşler, babasına ait yaklaşık 1 kilo altının da kız kardeşleri tarafından alındığını iddia etti.

Bankadan çekilen parayla kız kardeşlerinin oğluna daire aldığını iddia eden Kaşkaya kardeşler, bu işlemin iptali için Ankara 35. Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açtı. Dört kardeş, “ölünceye kadar bakma” anlaşmasının iptali için Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesinde, kız kardeşlerinin oğlunun arkadaşının üzerine devredildiğini öne sürdükleri dairenin devir işleminin iptali için ise Ankara 8. Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açtı.

Kopyalamayı desteklemiyor...