Connect with us

GÜNDEM DIŞI

Kripto balonu patladı mı? Son iki haftada yüzde 45 değer kaybetti…

Son Guncelleme:

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası son dönemin en hareketli günlerini yaşıyor. Son iki haftada yüzde 45’e yakın değer kaybeden Bitcoin’de fiyatların nasıl devam edeceği merak konusu.

Dünyanın merak ettiği konu ‘Bitcoin’ piyasasındaki belirsiz gidişat milyonlarca kişiyi etkiliyor. Yatırımcılar, son dönemde değer kaybeden kripto para piyasasındaki belirsizlikten endişeli.

Güvenlik açığı tartışmalarının odağındaki Bitcoin ile ilgili son günlerde ABD Hazine Bakanlığı da yatırımcıları ilgilendiren bir adım attı.

ABD Hazine Bakanlığının vergi uyumluluğu planında özellikle kripto paralar konusunda kontrolün sağlanması için rapor hazırlandı.

ABD’DEN KRİPTO PARAYA BASKI

ABD, piyasa değeri yaklaşık 2 trilyon dolara çıkan kripto paraların endişe oluşturduğunu ifade ediyor. Kripto para birimlerinin vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere genel olarak yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırarak önemli bir tespit sorunu oluşturduğuna dikkat çekildi.

Hazine Bakanlığının kripto para raporunda da yatırımcıları ilgilendiren önemli bir karara imza atılması dikkati çekti. İşletmelere gönderilen ve adil piyasa değeri 10 bin dolardan fazla olan kripto varlıkların bildirilmesi istendi.

ELON MUSK’UN TWİTİ

Tesla’nın CEO’su Elon Musk Twitter’dan yaptığı açıklada Bitcoin’le araç satışı yapmayı durdurduklarını açıklamasından sonra Bitcoin’de sert düşüş hareketleri göslenmişti.

ÇİN’DEN KISITLAMA ÇAĞRISI

Çin Devlet Konseyi’ne bağlı Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Bitcoin işlemleri ve madenciliğine yönelik kısıtlama çağrısını yineledi.

Komite Çin’in finansal riskleri önleme konusunda kararlı olduğunu belirtti. Açıklama Komite’nin Çin Başbakan Yardımcısı Liu He’nin başkanlık ettiği toplantısının ardından yapıldı.

Açıklamanın ardından Bitcoin’de geçtiğimiz Cuma günü günlük düşüş yüzde 6’yı buldu.

KRİPTO BALONU PATLADI MI?

Son dönemde dünyanın iki büyük ekonominin kripto paralarla ilgili aldıkları kararlar hem de ekonomi dünyasının mesafeli yaklaşımı Kripto paralarının geleceğini belirsizliğe sürüklüyor.

Yatırımcılar şimdi ne olacağını merakla bekliyor?

KRİPTO PARA PİYASASI CANLI TAKİP


Kopyalamayı desteklemiyor...