Connect with us

DİKKAT ÇEKEN

‘Kumpas’ İçinde Kumpas…

Son Guncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını açıklaması üzerinden yapılan tartışmalar olayın aslında kumpas içinde kumpas olduğu gösteriyor. Soru şu. Asıl kumpası kim kime yaptı?

Ancak gerip bir durum vardı. Ortada haber yoktu ama cep telefonuyla çekilmiş bir kurgu haber vardı. Söz konusu haber ise hiçbir yerde yayınlanmadı. Akibeti de bilinmiyor.

İLK KAFTANCIOĞLU PAYLAŞTI

Kurgu haber ilk olarak CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabında paylaşılmış ve videonun “AK Partililer tarafından hazırlandığı’nı ima etmişti…

KUMPASÇILAR NE DİYOR?

Ancak gözaltındaki kumpasçıdan ise aksi yönde itiraflar geldi!

SuperHaber‘in haberine göre “Kumpas” videosunu kayıt altına alan Emrah Toraman emniyet ifadesinde çarpıcı itiraflarda bulundu.

Yerel seçimlerde CHP’nin Erdemli’de ittifak yaptığı DP’nin İlçe Başkanı olan Toraman ifadesinde “kamera arkası görüntüleri telefon ile çekerek Mersin Büyükşehir Belediyesinin Erdemli Koordinatörü CHP’li Vedat Uzunbağ’a gönderdiğini” itiraf etti.

Erdemli’de yerel gazetecilik yaptığını, hiçbir partiye kaydının bulunmadığını ifade eden Dölek, İmamoğlu’nun Mersin’den limon satın aldığını söylediğini, ancak limonları başka bir ilden satın alındığını dile getirerek, çiftçinin bu konuya tepkisini yansıtmak amacıyla çekim yapmak istediklerini ifade etmişti.

DEMOKRAT PARTİ’YE YAKIN

Kurgu haber yapan Dölek’in 31 Mart seçimlerinde CHP ile ittifak yapan DP ile yakın çalıştığı belirtiliyor.

Sabah Gazetesi’nin yayınladığı fotoğraflarda seçimler öncesi Dölek’in sürekli DP’lilerin seçim çalışmalarında yer aldığı görülüyor.

MEDYAJANS.COM

Kopyalamayı desteklemiyor...